Zavřít
Vyberte rezervaci

Vítězi LAHOCupu jsou Rauchfuss a Cesnaková

27. 08. 2018
Rekordní účast a zkušební ročník závodu elektrokol. To byly nové atributy dvanáctého ročníku závodu horských kol v okolí Vranovské přehrady LAHOFER Author Cup
Na start se ve všech kategoriích postavilo celkem 565 závodníků včetně čtyř cyklistů na elektrokolech, kteří tak trať „pokřtili“ i na strojích poháněných dohromady lidskou a elektrickou silou.
Hlavní pozornost byla ale již tradičně upřena především na delší, letos třiapadesát kilometrů dlouhou trať. S tou si mezi muži nejlépe poradil Marek Rauchfuss z klubu Kellys Bikeranch Team, který ji prolétl v čase 1:46:40. Zopakoval tak svůj předloňský triumf.  Ženám na delší trati, která se oproti loňsku prodloužila o zhruba dva kilometry, dominovala Milena Cesnaková z Maloja-Rocky Mountain teamu v čase 2:03:10.
Kratší, třicetikilometrovou trať po loňské pauze opět opanoval Libor Šaroun z týmu Premium hotel Znojmo (čas 1:08:50), který druhému v cíli Markovi Jelínkovi ze stejného klubu nadělil téměř minutu.  Z žen byla nejrychlejší Andrea Martincová (Decathlon Btwin Czech team) v čase 1:20:54.
V soutěži týmů vystoupali na nejvyšší stupínek závodníci Cyklosportu Chropyně.
I letošní ročník navíc ve vloženém závodu určil letošního Mistra Znojemska MTB, kterým se stal Vojtěch Toman. Titul Mistryně Znojemska MTB vybojovala Veronika Částková. Oba dva tak obhájili své tituly z loňského roku.
„Novinkou dvanáctého ročníku LAHOFER Author Cupu se stal nultý, zkušební ročník závodu elektrokol. První čtyři mohykáni této kategorie na našem závodu poměřili svou zručnost a sílu svých elektromotorů na delší padesátikilometrové trase. Nejrychleji byl v cíli Siegfried Klingeis z Rakouska v čase 1:55:52. Bylo tak vidět, že ani skutečně výkonná elektrokola nestačila na ty nejlepší cyklisty. V této kategorii šlo ale především o zábavu, výsledky elektrokol se do celkových výsledků nezapočítávaly,“ podotkl ředitel závodu Daniel Smola z pořádajícího Vinařství LAHOFER.
Závod se letos jel za příjemné teploty kolem dvaceti stupňů, která jezdcům po dlouhotrvajícím parném létu přišla vhod. Možná i to se pozitivně podepsalo na letošní jediném lehčím zranění.
„Celý organizační tým Vinařství LAHOFER spolu s Cyklo Mikulášek, který pod vedením Martina Vojtěcha letošní trať připravil, se již těší na ročník příští, který se opět pojede poslední srpnovou sobotu. Ta v příštím roce vychází na 31. srpna,“ dodal Smola.
Kompletní výsledky letošního ročníku včetně všech kategorií najdete ZDE.