LAHOFER Aktuálně Oceněná vína - Salon vín ČR 2021
05. 01. 2021

Tři zlaté a tři stříbrné medaile

Trojnásobný úspěch zaznamenalo na nejprestižnější tuzemské výstavě vín Vinařství LAHOFER. V Salonu vín České republiky pro letošní rok, mezi stovkou nejlepších vín z Čech a Moravy, bude mít hned tři zástupce. Zlatou medaili totiž v aktuálním ročníku soutěže získalo polosladké Rulandské šedé, polosladký Ryzlink rýnský a suché Veltlínské zelené VOC Znojmo. Trojici zlatých vín z LAHOFERu doplnilo ještě stříbrné Rulandské modré a další dvě stříbrné medaile přidalo Vinařství HANZEL.

„Pro Vinařství LAHOFER jde o jeden z největších úspěchů v nejprestižnější tuzemské vinařské soutěži. Podobně úspěšné roky jsme měli jen v letech 2010 a 2014. Těší nás jak ocenění našeho Veltlínského zeleného, které jako zástupce apelačního systému VOC Znojmo patří mezi typická vína znojemského regionu, tak i našich polosladkých vín. Vinařství LAHOFER právě na vínech s vyšším obsahem zbytkového cukru vyrostlo,“ řekl obchodní a marketingový ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola.

Vína z Vinařství LAHOFER uspěla v konkurenci 2541 moravských a českých vín přihlášených do soutěže v nominačních kolech, resp. z 1547 vzorků vín od 193 firem přihlášených do prvního – již celostátního kola Salonu vín ČR. V kolekci 100 vín se zlatou medailí Salonu vín 2021 bude 52 vinařů a celkem 21 odrůd vín.

Každý držitel titulu Zlatá medaile Salon vín musí postupně projít třemi koly profesionálního hodnocení, což zaručuje objektivitu a vysokou úroveň celé soutěže. I díky tomu je Salon vín – národní soutěž vín výkladní skříní českého a moravského vinařství. Prestižní ocenění zlatými a stříbrnými medailemi jsou pak nezpochybnitelnou garancí nejvyšší možné kvality tuzemských vín.

Kromě 100 nejlepších vín udělí komise také stříbrné medaile (u vín, která postoupila do druhého kola hodnocení a získala min. 84 bodů). Celkový počet udělených medailí je limitován 30% z počtu vín přihlášených do prvního kola. Na vlastní soutěž navazuje od února Salon vín coby celoroční degustační expozice nejlepších sta vín, kde je možné všechny vzorky ochutnat.

Oceněná vína Vinařství LAHOFER
Zlatá medaile:
Veltlínské zelené, VOC Znojmo, ročník 2019, šarže 14519, suché
Rulandské šedé, výběr z hroznů, ročník 2018, šarže 6318, polosladké
Ryzlink rýnský, pozdní sběr, ročník 2017, šarže 5817, polosladké


Stříbrná medaile:
Rulandské modré, výběr z hroznů, ročník 2017, šarže 5517, suché

Oceněná vína Vinařství HANZEL:
Stříbrná medaile:          
Ryzlink Rýnský Královská řada, VOC Znojmo, ročník 2015, šarže 5715, suché
Pálava, výběr z hroznů, ročník 2019, šarže 14219, polosuché


Oceněná vína můžete objednat na e-shopu vinotrh.cz nebo přes e-mail objednavky@lahofer.cz.