LAHOFER Aktuálně Wave: nová výrobková řada Vinařství LAHOFER
12. 11. 2020

Inspirováno "vlnou"

Inspirováno "vlnou". Architektonickou vlnou nové budovy Vinařství LAHOFER, ale především: novou vlnou technologických možností. V naší původní výrobní hale jsme do roku 2019 vyráběli vína výhradně v nerezových tancích. ​

Přestěhováním do nových prostor se možnosti výroby od roku 2020 podstatně rozšířily. Řada vín Wave prezentuje vína vyrobená ve Vinařství LAHOFER do té doby nevyzkoušenými metodami. Připravené jsou betonové tanky (BETON), dřevěné sudy (DŘEVO) a kvevri nádoby (KVEVRI).

Prvním vínem nové řady Wave je ale Tramín červený, ročník 2019, který samostatně vyrobili naši mladí technologové (YOUTH) Lenka Havelková a Ondřej Kubic. Pro tramín atypickou barvu květu šípkové růže vtiskl tomuto vínu způsob výroby, především půldenní macerace na slupkách. Právě ty uvolnili do výsledného vína své barvivo. Lenka s Ondrou stvořili "rebelské" víno s bohatou chutí podtrženou krémovými až smetanovými podtóny. Surovina, vyzrálá do výběru z hroznů, dala navíc tomuto mimořádnému vínu vysoký extrakt podtrhující dlouhou persistenci.

Ti nechali hrozny vyzrálé do výběru z hroznů dvanáct hodin macerovat na slupkách, čímž zbarvili známou odrůdu do netradiční oranžové  barvy, kterou v chuti podtrhují výrazné krémové až smetanové tóny.