Vinařství Lahofer
Degustace vín

Degustace vín

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

V klasickém kopaném vinném sklepě, v moderním sklepení s designovým barem, na terase vinného hrádku uprostřed vinohradů s výhledem na Rakousko, pod staletými trámovými stropy ve vesnickém selském stavení… Tam všude nabízíme našim zákazníkům, milovníkům vín (a to od skupinek přátel či výletníků, přes rodinné oslavy až po velké firemní eventy) degustace našich vín. Degustace obsahují nejen samotnou ochutnávku vín a to s výběrem vzorků dle přání zákazníka, samozřejmostí je i občerstvení (od jednoduchých sýrových mís až po bohaté rauty se specialitami tuzemské i mezinárodní kuchyně) a přítomnost odborníka z našeho vinařství. 

Nebráníme se ale ani zcela netradičním akcím typu vyjížďka s degustací vín přímo ve vinohradu a to takzvaně „na klíč“ podle přání zákazníka. 

Stačí se jen ozvat a prodiskutovat možnosti. Před uzavřením dohody je samozřejmostí zaslání závazné cenové nabídky. V případě zájmu či jakýchkoliv dotazů využijte prosím kontaktního mailu vino@lahofer.cz. Těšíme se na vaši návštěvu!

Vinný hrádek Lampelberg

Vinný hrádek Lampelberg

Zdaleka nejen pro cyklisty je na podivuhodném místě u romantického hrádku Lampelberg připravena možnost ochutnávky vín z našeho Vinařství LAHOFER.

Novodobý romantický hrádek s kruhovou věží a vyhlídkovou terasou, pod níž bývala místnost pro hotaře - strážce vinic a maštal pro koně, byl postaven kolem roku 1860. Stojí na nejvyšším místě stejnojmenné viniční tratě nad zaniklou obcí Ječmeniště. Dnes je upraven jako sezonní degustační vinný hrádek. Společnost Vinařství LAHOFER získala vinný hrádek spolu s okolními vinicemi do svého vlastnictví na začátku roku 2012.

Přejete si na tomto úžasném místě mít svatbu, oslavu narozenin či privátní ochutnávku vín? Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme.

K Lampelbergu se dostanete odbočkou z cyklostezky č. 5007 vedoucí po bývalé pohraniční „signálce“ spojující Dyjákovičky a Jaroslavice. 
 
OTEVÍRACÍ DOBA
květen - červen: sobota, neděle a svátky 10:00 - 18:00
1. červenec - 15. září: denně 10:00 - 19:00
   

Více na mapy.cz

Zarezervujte si degustaci

Degustační altán v Rajské vinici

Degustační altán v Rajské vinici
V Rajské vinici, kterou má na dvacet let pronajatou od města Znojma, otevřelo Vinařství LAHOFER v dubnu 2013 první degustační stánek uprostřed vinice přímo ve městě Znojmě. Návštěvníci jednoho z nejznámějších vinařských měst v zemi tak mají možnost ochutnat víno nejen v historických kulisách Znojma, ale současně i uprostřed funkčního vinohradu. Na něm jsou vysazeny hlavy vinné révy odrůd zařazených do prestižního apelačního systému VOC Znojmo.

Vína se symbolem VOC Znojmo z Veltlínského zeleného, Sauvignonu a Ryzlinku rýnského tak mohou návštěvníci v degustačním stánku nejen ochutnat, ale současně se i podívat na keře, ze kterých se lahodné víno rodí.

Degustační stánek vznikl v původním kamenném domku u jedné z vyhlídek v Karolíniných sadech. Návštěvníkům tu nabízíme možnost degustace deseti vzorků vín včetně všech odrůd zařazených do apelačního systému VOC Znojmo.

Stánek je otevřen celou turistickou sezonu.

Vinařství LAHOFER se o Rajskou vinici stará od roku 2010. V roce 2011 a 2012 na téměř dvaceti arech půdy vysázela firma odrůdy Sauvignon, Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský, které jsou jedinými třemi odrůdami zahrnutými do prvního apelačního systému v České republice nazvaného VOC Znojmo.

Vinohrad je vysazen způsobem takzvaně „na hlavu“ nebo "na kůl". Nemá tedy vedení z drátů, každá hlava má svou vlastní oporu. První úrodu vinice vydala v roce 2014.


 
OTEVÍRACÍ DOBA
květen: sobota, neděle a svátky  11:00 - 19:00
1. červen - 15. září: denně 11:00 - 20:00
   

Více na mapy.cz

Zarezervujte si degustaci

Hotel LAHOFER - malý sklep (kapacita 12 osob)

Hotel LAHOFER - malý sklep (kapacita 12 osob)

Skupinka až dvanácti osob může pohodlně posedět a ochutnat naše vína i s nabídkou jídel Hotelu LAHOFER v místním „malém“ sklepě. Ten je situován do původního sklepení, ze kterého vybíhá i jedna z mnoha větví známého historického znojemské podzemí. I do něj můžete se svými přáteli či obchodními partnery či spolupracovníky při degustaci nahlédnout. Útulné prostředí malého sklepa, kde nebudete nikým rušeni a odkud ani vy nemůžete rušit nikoho jiného, láká k posezení do časných ranních hodin…

Hotel LAHOFER - velký sklep (kapacita 40 osob)

Hotel LAHOFER - velký sklep (kapacita 40 osob)

Až autobus návštěvníků pojme „velký“ sklep Hotelu LAHOFER. Pro čtyřicítku lidí je připraven nečekaně moderní interiér s klasickým barem, promítací plochou, audiotechnikou, ale samozřejmě i se správně vychlazenými víny. Personál hotelu je tu schopen připravit hostům i bohaté studené a teplé rauty na přání, hudební produkci, nebo i menší taneční parket. Velký sklep má vlastní sociální zařízení.

Autovýlet po vinicích

Autovýlet po vinicích

Chcete poznat vinohrady, na kterých zrají hrozny pro nejlepší vína Vinařství LAHOFER? A chcete přímo ve vinici ochutnat víno, které zde zrálo? Vyrazte s námi na Autovýlet. Nachystali jsme pro vás tři trasy v různé délce. Jsme připraveni na malé skupiny od 4 osob až po větší party do 16 lidí nebo i na celý autobus. Budeme se vám věnovat individuálně, cestu s vámi vždy absolvuje odborník z Vinařství LAHOFER.

Krátká trasa: od Hotelu LAHOFER, na Rajskou vinici, vinohrad U Hájku, na Lampelberg a zpět s devíti vzorky vín (cca 4 hodiny – např. 15:00 – 19:00 hod.).
CENA NA OSOBU: 950,- Kč (v ceně je zahrnuto: doprava, odborný průvodce Vinařství LAHOFER, degustační sousto – sýr + pečivo, 9 vzorků vín)

Střední trasa: od Hotelu LAHOFER na Rajskou vinici, do výrobního dvora Vinařství LAHOFER, na vinice U Hájku, Babičák, Lampelberg a zpět s 13 vzorky vín (cca 5 hodin – např. 15:00 – 20:00 hod.).
CENA NA OSOBU: 1.200,- Kč (v ceně je zahrnuto: doprava, odborný průvodce Vinařství LAHOFER, degustační sousto – sýr + pečivo, 13 vzorků vín)

Dlouhá trasa: od Hotelu LAHOFER přes Rajskou vinici, Vinařství LAHOFER, vinice U Hájku, Babičák, Lampelberg, Volné pole a zase zpět s 15 vzorky vín (cca 7 hodin – např. 15:00 – 22:00 hod.)
CENA NA OSOBU: 1.500,- Kč (v ceně je zahrnuto: doprava, odborný průvodce Vinařství LAHOFER, degustační sousto – sýr + pečivo, 15 vzorků vín)

Termín je třeba rezervovat minimálně 30 dnů předem, objednávku vám potvrdíme do 3 pracovních dnů od jejího zaslání. 

Zarezervujte si degustaci