Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

AWC Vienna: 2 zlaté, 14 stříbrných

25. 09. 2018

Skupina LAHOFER sbírala medaile na největší světové výstavě vín – AWC Vienna. Vinařství HANZEL získalo dvě zlaté, pět stříbrných a jeden diplom, u Vinařství LAHOFER degustátoři ocenili všech devět zaslaných vzorků stříbrnou medailí.

„U obou našich vinařství bodovala vína napříč spektrem, tedy od suchých, reprezentovaných především víny VOC Znojmo, až po ta sladká. Nejvýše hodnocenými našimi víny byla sladká vína Muškát žlutý a Pálava z Vinařství HANZEL, která se mohou pyšnit zlatými medailemi. Především Pálava tak letos boduje na jedné velké soutěži za druhou. Kromě Vídně si už odvezla zlatou medaili ze slovenské MUVINY Prešov, stříbrnou z Czech International Wine Competition Oenoforum v Brně a zlatou z nominační výstavy znojemské podoblasti do Národního salonu vín ČR,“ sdělil obchodní a marketingový ředitel skupiny LAHOFER Daniel Smola.

Moravští a čeští vinaři získali na AWC Vienna celkem 454 ocenění. V letošním roce obstáli v konkurenci 12 402 vín od více než 1700 producentů z 39 zemí celého světa. „Jakkoli se na AWC Vienna střetávají vína z celého světa, nejvíce jich je tradičně evropských, zejména středoevropských. Máme tak ve vysoké konkurenci rakouských, německých, slovenských, maďarských a dalších vín možnost poměřit kvalitu vín typických pro daný region. Všechny naše medaile jsou skvělým výsledkem a potvrzením, že naši vinaři ve zkoušce kvality opět skvěle obstáli,“ komentoval úspěch vinařů Pavel Krška z Národního vinařského centra, které účast našich vín ve Vídni organizačně zajišťovalo.

Hodnocení soutěže AWC Vienna se konalo ve Vinařské škole v Klosterneuburgu,  slavnostní vyhlášení proběhne ve výstavním paláci vídeňské radnice 28. října 2018.