Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

Degustační altán v Rajské vinici

27. 02. 2014
​V Rajské vinici, kterou má na dvacet let pronajatou od města Znojma, otevřelo Vinařství LAHOFER v dubnu 2013 první degustační stánek uprostřed vinice přímo ve městě Znojmě. 
Návštěvníci jednoho z nejznámějších vinařských měst v zemi tak mají možnost ochutnat víno nejen v historických kulisách Znojma, ale současně i uprostřed funkčního vinohradu. Na něm jsou vysazeny hlavy vinné révy odrůd zařazených do prestižního apelačního systému VOC Znojmo.

Vína se symbolem VOC Znojmo z Veltlínského zeleného, Sauvignonu a Ryzlinku rýnského tak mohou návštěvníci v degustačním stánku nejen ochutnat, ale současně se i podívat na keře, ze kterých se lahodné víno rodí.

Degustační stánek vznikl v původním kamenném domku u jedné z vyhlídek v Karolíniných sadech. Návštěvníkům tu nabízíme možnost degustace deseti vzorků vín včetně všech odrůd zařazených do apelačního systému VOC Znojmo.

Stánek je otevřen celou turistickou sezonu.

Vinařství LAHOFER se o Rajskou vinici stará od roku 2010. V roce 2011 a 2012 na téměř dvaceti arech půdy vysázela firma odrůdy Sauvignon, Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský, které jsou jedinými třemi odrůdami zahrnutými do prvního apelačního systému v České republice nazvaného VOC Znojmo.

Vinohrad je vysazen způsobem takzvaně „na hlavu“. Nemá tedy vedení z drátů, každá hlava má svou vlastní oporu. První úrodu by vinice měla vydat v roce 2014.

OTEVÍRACÍ DOBA: 
Duben, květen: 
Soboty, neděle, svátky: 11:00 - 19:00

Červen, červenec, srpen: 
Denně: 11:00 - 20:00

Září: 
Denně: 11:00 - 19:00