Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

Polsko, Slovensko, Česko: Všude jsme bodovali

25. 06. 2015

Prakticky současně dorazili v těchto dnech k nám do Vinařství LAHOFER výsledky hned tří významných mezinárodních vinařských soutěžích. A ve všech jsme s našimi víny bodovali. Zlaté a stříbrné medaile a dokonce jednoho šampiona si odnášíme z tuzemského Oenofora, slovenské MUVINY Prešov a polské soutěže Galicia Vitis.

Soutěž Oenoforum 2015 - Czech International Wine Competition - proběhla 11. a 12. června v areálu baziliky na Velehradě. "Již v průběhu, ale i mailem po skončení celé akce jsem obdržel komplimenty a poděkování mezinárodních degustátorů nebo čestných hostů, která nás utvrzují, že Oenoforum je dnes evropskou soutěží s vysokou úrovní. Akcí středního formátu s nekolísající mírou profesionality a jedinečnou atmosférou. S touto tendencí Svaz vinařů přebíral Sauvignon forum a já jsem velmi rád, že bez kompromisů v tomto ohledu pokračujeme," uvedl prezident Svazu vinařů ČR Tibor Nyitray.

Mezinárodnímu složení degustačních komisí chutnal náš Ryzlink rýnský, VOC Znojmo ročníku 2013 z viniční trati Špičák u Kyjovic, který za 86,2 bodu získal zlatou medaili. Stříbro si pak odnáší Rulandské šedé, výběr z hroznů, ročník 2011 z viniční trati U Hájku u Dobšic.

Soutěž MUVINA Prešov je jedním z vůbec největších a nejprestižnějších hodnocení vín na Slovensku. „O to víc nás těší úspěch naší Pálavy, výběru z hroznů ročníku 2014, která se stala šampionem kategorie bílých vín se zbytkovým cukrem. Další zlatou medailí se může pochlubit Rulandské šedé, výběr z hroznů ročníku 2013 a stříbrnou Neuburské, pozdní sběr, ročník 2013,“ shrnul marketingový a obchodní ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola.

„Naši vinaři obstáli v zahraniční konkurenci opět výborně. Šampiony získali tři ze sedmi, stejně jako pořádající Slovensko, ale v celkovém počtu medailí se stali nejúspěšnějšími účastníky soutěže," komentoval dění na soutěži Marek Babisz, hlavní sommeliér Národního vinařského centra.

A protože se v poslední době snažíme prosadit i v sousedním Polsku, vyzkoušeli jsme si účast v pátém ročníku International Wine Competition "Galicia Vitis" 2015, který se konal 18 a 19. června v prostorách historického hradu a jeho zahrad v městečku Łańcut. „Zlatou medaili jsme tu získali za Neuburské, pozdní sběr, 2013 z vinice Lampelberg, stříbrné medaile za Ryzlink rýnský, VOC Znojmo, 2013 a za sladké růžové víno Rose LAHOFER,“ dodal Smola.