Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

Jsme finalisty soutěže Vinařství roku 2014

15. 01. 2015

Vinařství LAHOFER je mezi třemi nejlepšími v kategorii velkých vinařství v soutěži o prestižní titul Vinařství roku 2014. Svaz vinařů ČR, jako pořadatel akce, 15. ledna zveřejnil celkem devět finalistů ve třech kategoriích rozdělených podle objemu roční produkce (více na www.vinarstviroku.cz). Vinařství LAHOFER se tak v závěrečných bojích ve své kategorii nad 250.000 litrů vína ročně utká s firmami Vinné sklepy Valtice a ZD Sedlec u Mikulova. Současně ale bude usilovat i o titul Vindemia Publica 2014, o kterém svým hlasováním rozhoduje veřejnost. Celkový vítěz bude znám 26. března 2015.

„Pro Vinařství LAHOFER je již finálová účast ohromným úspěchem. Stabilně vysoká kvalita našich vín je přitom samozřejmým základem našich aktivit, které se ale rozprostírají do daleko větší šíře. O špičkovou úroveň služeb, jídel i jejich snoubení s víny se snažíme v našem Hotelu LAHOFER v centru Znojma, nabídku neustále rozšiřujeme i v oblasti turistiky a cestovního ruchu. Opravili jsme vinný hrádek Lampelberg nedaleko Vrbovce, kde v sezoně provozujeme degustační stánek s vyhlídkovou terasou. Přímo u centra Znojma jsme na historických terasách vysadili vinohrad s takzvaným vedením na hlavu, které se u nás používalo do poloviny minulého století. I zde přes letní sezonu funguje degustační altán pro návštěvníky,“ shrnul obchodní a marketingový ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola.

Nejširší veřejnost se s aktivitami Vinařství LAHOFER setkává i na spoustě dalších míst. Od roku 2012 provozuje právě ve vinici Lampelberg naučně-zábavný vinařský a zážitkový program nazvaný „Mějte svoji hlavu“ (www.mejtesvojihlavu.cz), ve stejném roce ve spolupráci s Klubem českých turistů vyznačilo vinařství zcela novou sedmnáct kilometrů dlouhou turistickou trasu spojující malebné vinařské polohy se sklepními uličkami mezi Hnanicemi a vinným hrádkem Lampelberg. Už čtyři roky je navíc Vinařství LAHOFER spolupořadatelem závodu horských kol v okolí Vranovské přehrady nazvaného LAHOFER Author Cup.

„Věříme, že základem úspěchu je především kvalita našich vín. Každoročně sbíráme ocenění z těch nejprestižnějších tuzemských soutěží, ale i z velkých zahraničních přehlídek. V loňském roce jsme měli čtyři vína mezi stovkou nejlepších vín České republiky v Národním salonu vín, vítěze kategorie polosuchých vín na mezinárodní soutěži Oenoforum, zlaté, stříbrné či bronzové medaile na AWC Vienna v Rakousku, Le Mondial du Rosé v Cannes ve Francii, na Concours Mondial de Bruxelles, či na San Francisco International Wine Competition. Z roku předchozího máme šampiona soutěže Král vín České republiky či ocenění Nejlepší víno tuzemského výrobce na soutěži Sauvignon Forum. Vysoké známky nám ale stabilně rostoucími prodeji našich vín vystavují především naši zákazníci,“ dodal Smola.

„Zásadní předností komplexního vnímání technologických procesů ve Vinařství LAHOFER je výrobní tým vedený již od založení společnosti sklepmistrem Ing. Jiřím Lancmanem. Jeho rukopis se po celou dobu fungování vinařství zcela zásadně a nesmazatelně vepisuje do charakteru vín Vinařství LAHOFER. I v oblasti obchodu pak považujeme za základ kvalitní, stabilní a zapálený obchodní tým, zosobněný především jmény Jaroslav Chaloupecký a Michal Pitour. Hluboké vědomosti z oboru vinařství a dravého obchodního ducha uplatňují naši obchodní reprezentanti po celé republice jak při jednáních s odběrateli typu nápojových velkoobchodů, vinoték, restaurací, hotelů a podobně, ale i při organizování a vedení degustací pořádaných v rámci prodejních a prezentačních akcích při nejrůznějších příležitostech,“ doplňuje ředitel Vinařství LAHOFER Petr Chaloupecký.

Vinařství LAHOFER se kromě vinařství a s tím spojené oblasti vinařské turistiky a cestovního ruchu angažuje i na poli podpory kulturních a charitativních projektů či vědeckého výzkumu. LAHOFER je partnerem či podporovatelem brněnské Moravské galerie, společnosti Czechdesign, Filmového festivalu pro děti ve Zlíně, festivalu Znojmo žije divadlem, Festivalu vín VOC Znojmo, Cestovatelského festivalu Cesty světem, Konta Bariéry, Společnosti DUHA, Občanského sdružení Konipaska, znojemského Dětského domova. S Českou zemědělskou univerzitou spolupracuje na třech výzkumných projektech.