Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

LAHOFER a HANZEL bodovali na AWC Vienna

22. 09. 2017

Jednu zlatou a třináct stříbrných medailí a tři diplomy si z největší světové výstavy vín AWC Vienna odváží vinařství skupiny LAHOFER. Naším nejvýše hodnoceným vínem se stalo suché Rulandské šedé v pozdním sběru z viniční tratě U Hájku, ročníku 2016, které si z Vídně odváží zlatou medaili.

„Odrůda Rulandské šedé je jednou z našich vlajkových lodí a jsme tak rádi, že právě tento vzorek se z námi přihlášených vín stal tím nejvýše hodnoceným. Stejné víno získalo už ocenění ze soutěže International Wine Competition v Londýně a je tedy z našeho sortimentu aktuálně nejoceňovanějším vínem,“ podotkl obchodní a marketingový ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola

Kromě Rulandského šedého bodovaly ve Vídni i další vzorky a to Muškát moravský, suchý i polosuchý Sauvignon VOC Znojmo, Neuburské, Pálava a Svatovavřinecké Rosé, které mají stříbrnou medaili. Diplom za dobrou kvalitu přidal ještě Müller Thurgau.

Vinařství HANZEL přidalo do medailové žně sedm stříbrných medailí (Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Muškát žlutý, Sauvignon VOC Znojmo, Svatovavřinecké Rosé, Veltlínské zelené a Pálava). Diplom získal Müller Thurgau a Rotgipfler. „Z přihlášených vín Vinařství HANZEL tak ani jeden vzorek nezůstal bez ocenění, což svědčí o vyrovnané vysoké kvalitě vín z našeho miroslavského vinařství,“ dodal Smola.

V letošním ročníku soutěže AWC Vienna soutěžilo celkem 12 615 vín od více než 1800 producentů ze 40 zemí z celého světa. Všechna vína prošla přísným hodnocením porotců z celého světa. Zlatou medaili získalo víno s více než 90 body, stříbrnou v rozmezí 87-89,9 body a na ocenění dobré kvality mohlo dosáhnout víno s 84 – 86,9 body.

„Vídeň tradičně našim vínům přeje. Ačkoli jde o soutěž celosvětovou, naladění porotců na vysokou kvalitu a specifika vín středoevropského regionu je na výsledcích patrné, a pomáhá tak dobrému přijímání našich vín i v zemích, které nemají s moravskými víny takovou zkušenost,“ komentoval úspěch tuzemských vinařů Ing. Pavel Krška z Národního vinařského centra, které účast našich vín ve Vídni organizačně zajišťovalo.

Hodnocení soutěže AWC Vienna se koná ve Vinařské škole v Klosterneuburgu a slavnostní vyhlášení proběhne ve výstavním paláci vídeňské radnice 29. října 2017.