Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

LAHOFER chutnal v Cannes i v Bruselu

13. 05. 2014
Dvě výborné zprávy přišly ze zahraničních výstav do Vinařství LAHOFER tento týden. Naše vína uspěla v Bruselu i v Cannes.
 Z francouzské přehlídky Le Mondial du Rosé si za naše polosladké kabinetní Svatovavřinecké 2013 odvážíme stříbrnou medaili. Ze stejného kovu je i ocenění z bruselské mezinárodní výstavy vín Concours Mondial de Bruxelles. Tam chutnalo naše suché Veltlínské zelené 2011 v pozdním sběru z viniční trati Šác u Vrbovce. 
„Concours Mondial de Bruxelles patří mezi nejnáročnější světové soutěže vín. Víno hodnotí odborná porota mimořádně přísně a zároveň se zde vína utkávají s nejlepší světovou produkcí a vinařskými styly. Aby jakékoli víno uspělo mezi více než 8000 konkurenty z 58 vinařských zemí, musí mít parametry opravdové světové extratřídy," komentoval výsledky soutěže ing. Pavel Krška, který za Národní vinařské centrum účast našich vín zajišťoval a zároveň se soutěže účastnil jako porotce. 
Rovněž v Cannes byla silná konkurence z celého světa, letos se soutěže zúčastnilo téměř tisíc růžových vín. „Úspěchy na Le Mondial du Rosé, ale i celá řada dalších mezinárodních ocenění nám dokazují, že naše růžová vína nejsou módní vlnou, ale svébytnou a hlavně vysoce kvalitní kategorií vín, která se stále častěji prosazuje i v konkurenci nejslavnějších světových vinařství. Nejvíce mě na těchto úspěších těší sledovat údiv zahraničních vinařů nad rychlostí, jakou se naši vinaři dostali od nápadu věnovat se intenzivněji růžovým vínům mezi světovou špičku v oboru," sdělil ing. Marek Babisz, hlavní sommelier Národního vinařského centra.