Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

LAHOFER má titul Šampiona z MUVINY Prešov

21. 06. 2017

Šampiona výstavy si z jedné z nejprestižnějších mezinárodních přehlídek vín na Slovensku – MUVINA Prešov – odváží Vinařství LAHOFER. Titul mezi bílými víny z aromatických odrůd vyhrála sladká Pálava, pozdní sběr z roku 2016. Ze dvou vzorků, přihlášených Vinařstvím LAHOFER, navíc bodovalo i druhé víno. Zlatou medaili dostal rovněž sladký Muškát moravský, pozdní sběr ročníku 2016.

"Vzhledem k našim exportním aktivitám na Slovensku se prestižní soutěže MUVINA Prešov účastníme každý rok a jsme proto rádi, že se nám tu daří bodovat. Pro slovenské milovníky vín jde, myslím, o jasný signál, že vína LAHOFER si drží konstantní vysokou kvalitu,“ shrnul obchodní a marketingový ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola.

Moravským a českým vinařům se podařilo získat 4 nejvyšší ocenění soutěže ze sedmi. Tímto opět prokázali kvalitu moravských a českých vín.

"Velice mě těší, že moravská a česká vinařství potvrdila svou dominanci na této mezinárodní soutěži a odváží si čtyři Šampiony soutěže a čtyři velké zlaté medaile ze sedmi. Chtěl bych dále poděkovat nejen vinařům, ale také degustátorům z Moravy, kteří reprezentují Českou republiku na této mezinárodní soutěži pod patronací OIV," říká Ing. Marek Babisz, hlavní sommelier Národního vinařského centra.

Odborná 25členná komise hodnotila celkem 404 vzorků vín z 11 zemí světa. Udělila při tom 7 velkých zlatých medailí a 115 zlatých medailí.