Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

LAHOFER má Velkou zlatou medaili z USA

27. 07. 2016
Velkou zlatou medaili si z největší  americké soutěže vín veze Vinařství LAHOFER. Hodnocení přesahující 94 bodů ze stobodové škály udělila mezinárodní porota soutěže San Francisco International Wine Competition 2016 Rulandskému šedému, výběru z bobulí z ročníku 2015 z viniční trati Lampelberg u Vrbovce.

„Rulandské šedé z Lampelbergu je jakousi naší vlajkovou lodí. Překrásná poloha v okolí vinného a degustačního hrádku Lampelberg dává vzniknout právě mohutným vínům této oblíbené odrůdy. Jsme pyšní na to, že právě toto naše víno uspělo i na jedné z vůbec nejprestižnějších světových výstav,“ řekl obchodní a marketingový ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola.
Kromě Velké zlaté medaile si Vinařství LAHOFER odváží z USA ještě stříbrnou medaili za Tramín červený, výběr z hroznů ročníku 2015.
San Francisco International Wine Competition je synonymem pro největší vinařskou soutěž na území Spojených států amerických a každoročně se v ní utká přes čtyři a půl tisíce vzorků vín z celého světa.
 „Zisk čtyř velkých zlatých medailí, tedy hodnocení přesahující 94 bodů, a dvě odrůdová vítězství jsou výsledky, které jsou vysoce nad loňským už tak úspěšným působením v San Franciscu a zároveň patří k tomu vůbec nejlepšímu, čeho se naši vinaři od mezinárodních porotců kdy dočkali,“ komentoval celkové výsledky všech tuzemských vinařství ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.
„Nelze přehlédnou ani ročník našich neúspěšnějších vín, tedy ročník 2015, který nepochybně patří k těm, na něž se bude dlouho vzpomínat,“ dodal Krška.
San Francisco International Wine Competition (SFIWC) je největší a nejvlivnější soutěží vín v USA a její letošní už 36. ročník potvrdil také její pozici mezi nejdéle probíhajícími soutěžemi vín na světě. Soutěž představuje nejvyšší úroveň, na níž se potkávají vinařští profesionálové spolu s odbornou veřejností a zástupci oborových médií.
 

Úspěšné vzorky Vinařství LAHOFER na IWC San Francisco 2016:
 

Velká zlatá medaile:
Rulandské šedé, výběr z bobulí, Lampelberg, sladké, ročník 2015; šarže: 7415, alkohol: 10,5%; zbytkový cukr: 82,6g/l; kyseliny: 7,4g/l; cena vč. DPH: 230,00Kč
Nakupujte ZDE
 

Stříbrná medaile:
Tramín červený, výběr z hroznů, sladké, ročník 2015, šarže: 7815; alkohol: 10,0%, zbytkový cukr: 71,8g/l; kyseliny: 7,0g/l; cena vč. DPH: 200,00Kč
Nakupujte ZDE