Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

LAHOFER má vítěze kategorie v nominaci na národní soutěž vín

11. 09. 2015

Ryzlink rýnský VOC Znojmo ročníku 2013 z Vinařství LAHOFER se stal vítězem kategorie polosladkých vín Národní soutěže vín znojemské vinařské podoblasti. Ta každoročně nominuje vína do Národní soutěže vín, nejvyšší a největší soutěž vín v České republice. Sto nejlepších vzorků z celé země pak putuje do Salonu vín ČR.

Ryzlink rýnský VOC Znojmo ročníku 2013 z Vinařství LAHOFER se stal vítězem kategorie polosladkých vín Národní soutěže vín znojemské vinařské podoblasti. Ta každoročně nominuje vína do Národní soutěže vín, nejvyšší a největší soutěž vín v České republice. Sto nejlepších vzorků z celé země pak putuje do Salonu vín ČR.

„Tento Ryzlink rýnský z viniční tratě Špičák je svěží, zelenkavě zlatavé barvy s vůní po lipovém květu a s výraznými minerálními tóny. V chuti je pikantní kyselinka s ovocitou dochutí po meruňkách. Vítězstvím ve své kategorii potvrdil tento Ryzlink rýnský svou kvalitu, kterou již zlatou medailí ocenili i degustátoři na mezinárodní soutěži Oenoforum,“ sdělil obchodní a marketingový ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola.

Do soutěže přihlásilo jednatřicet vinařů a vinařských firem 255 vzorků. Komise udělila celkem 46 zlatých (o 19 více než vloni), 32 stříbrných a 6 bronzových medailí. Celkem 199 vín dále postoupilo do celostátních kol soutěže, kde se utkají o prestižní místo v Salonu vín ČR a titul absolutního Šampiona.

Kromě vítěze v kategorii polosladkých vín získalo Vinařství LAHOFER i další dvě zlaté medaile (Neuburské, pozdní sběr 2013 a Veltlínské zelené, VOC Znojmo 2014) a jednu stříbrnou (Ryzlink vlašský, kabinetní víno 2013).

Šesti medailemi se navíc může pochlubit i Vinařství HANZEL, do kterého Vinařství LAHOFER vloni majetkově vstoupilo. Zlatou medaili má Veltlínské zelené, pozdní sběr 2013, Ryzlink rýnský, VOC Znojmo 2014, Chardonnay, pozdní sběr 2014 a Ryzlink rýnský, VOC Znojmo 2013. Stříbrnou medaili získal Sauvignon, VOC Znojmo 2014 a Ryzlink rýnský, VOC Znojmo 2014.

Výstava více než 250 vín účastnících se Národní soutěže vín – znojemské vinařské podoblasti proběhne v sobotu 5. září od 13 hodin v kulturním domě v Dolních Kounicích. Výstava probíhá souběžně s historickými slavnostmi Rosa Coeli města Dolní Kounice, takže na návštěvníky čeká kromě samotné výstavy další atraktivní program městských slavností.

Znojemská vinařská podoblast vděčí za svá chuťově plná a svěží aromatická bílá vína ideálním přírodním a klimatickým podmínkám. Studené větry z nedaleké vrchoviny spolu s termoregulačním vlivem řek dávají znojemským vínům nezaměnitelnou kořenitou chuť. Díky střídání slunečných dnů a chladnějších nocí hrozny sice zrají pomaleji, ale zato si uchovávají aromatické látky a dosahují vysoké jakosti. Nejlepších výsledků zde vinaři tradičně dosahují s Veltlínských zeleným, Ryzlinkem rýnským, Müllerem Thurgau a Sauvignonem. Červené barvy hájí zejména Svatovavřinecké a Frankovka.