Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

LAHOFER přivezl čtyři zlaté z Litoměřic

23. 04. 2013
Čtyři zlaté medaile a jednu stříbrnou si o víkendu přivezlo Vinařství LAHOFER z jedné z nejprestižnějších přehlídek vín, které se konají v České vinařské oblasti. Jedenáctého ročníku Vinařských Litoměřic se letos účastnilo přes sedm set soutěžních vzorků.
Pořadatelé mezi ně rozdělili osmdesát zlatých medailí (pro vína hodnocená alespoň 86 body ze stobodové škály), čtyři z nich pak získalo právě Vinařství LAHOFER. 
Ocenění si tak přivezl Muškát moravský, pozdní sběr, Pálava, výběr z hroznů (oba z ročníku 2012), Sauvignon, výběr z bobulí a Ryzlink rýnský, pozdní sběr (oba ročník 2011). Stříbrnou medaili získalo navíc Veltlínské zelené VOC ZNOJMO z roku 2011. ?Pětice ocenění z Vinařských Litoměřic nás velmi potěšila, protože tuto soutěž počítáme k těm důležitějším. V Čechách se při ní prezentuje řada velkých výrobců vín nejen z Čech, ale i z Moravy,? podotkl obchodní ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola. 
Vinařské Litoměřice se již staly tradiční součástí tuzemského vinařského kalendáře. ?Jsem rád, že jsme letos mohli přivítat návštěvníky výstavy již pojedenácté. A není náhodou, že se tato výstava koná právě v Litoměřicích. Ty totiž leží v samém srdci zahrady Čech, kde má pěstování vína svou velkou tradici,? doplnil ředitel výstavy Pavel Kacerovský.