Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

LAHOFER vstoupil do Vinařství HANZEL

20. 05. 2014
Majitelé dobšického Vinařství LAHOFER, jednoho z největších pěstitelů vinné révy v České republice, uzavřeli začátkem tohoto týdne dohodu o významné akvizici. Do skupiny firem LAHOFER se tak dostalo miroslavské Vinařství HANZEL (Více ZDE).
 To od navýšení své výrobní kapacity v roce 2012 odebíralo od dobšického vinařství podstatnou část suroviny pro svou vlastní výrobu. 
„Ke spojení s Vinařstvím LAHOFER, především z pohledu naší vinařské výroby, mě vedla nutnost spolupráce se silným partnerem, který má fungující prodejní kanály a samozřejmě kvalitní hrozny z vlastních vinic,“ sdělil Martin Hanzel, dosavadní stoprocentní majitel Vinařství Hanzel. 
Kromě značky Vinařství HANZEL a samotného vinařství, které disponuje technologiemi o výrobní kapacitě zhruba sto dvacet tisíc lahví ročně, rozšířilo Vinařství LAHOFER své portfolio i o historickou budovu miroslavského vinařství, která byla nově zrekonstruovaná na hotel se stylovou vinárnou, restaurací a školícím centrem. 
„Vinařství HANZEL bude i nadále vyrábět kvalitní přívlastková vína a to pod vlastní značkou. Věříme, že spojením značek LAHOFER a HANZEL posílíme naši pozici na trhu a našim zákazníkům rozšíříme nabídku především o méně známé odrůdy v menších šaržích, které sami neprodukujeme,“ sdělil ředitel Vinařství LAHOFER Petr Chaloupecký. 
Obě strany se dohodly, že konkrétní výši kontraktu publikovat nebudou. „Nepředpokládáme omezování výroby ve Vinařství HANZEL nebo služeb spojených s vinařstvím a ubytováním. Naopak. Obě tyto aktivity chceme dále rozvíjet.“ dodal Chaloupecký. 
Skupina LAHOFER měla v loňském roce obrat zhruba 80 milionů korun, Vinařství LAHOFER se v letošním roce chystá vyrobit okolo půl milionu lahví vína. LAHOFER ve svých spřízněných firmách – Vinařství LAHOFER, Vinice LAHOFER a Hotel LAHOFER - zaměstnává přes sto lidí. 
Loňský obrat Vinařství Hanzel se pohyboval na úrovni 10 milionů korun při prodeji zhruba 50 tisíc lahví. Ve Vinařství Hanzel pracuje v tuto chvíli 11 zaměstnanců.