Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

Londýnský DECANTER ocenil čtyři naše vína

06. 06. 2016
Všechny čtyři vzorky skupiny LAHOFER, zaslané do jedné z vůbec největších a nejprestižnějších soutěží světa Decanter World Wine Awards 2016, získaly ocenění.
Z výstavy v Londýně si odvážíme stříbro, dva bronzy a diplom. V konkurenci více než 16 000 vzorků vín z celého světa se dařilo se jak vínům z Vinařství LAHOFER tak i z Vinařství HANZEL.

U 69 světových sommeliérů z vín skupiny LAHOFER nejvíce zabodovala sladká Pálava ročníku 2015 ve výběru z hroznů z Vinařství LAHOFER, kterou odborníci ocenili stříbrnou medailí. „Elegantní víno z vinice Babičák u obce Dyje má velmi příjemnou, zlatavě zelenkavou barvu. Ve vůni vyniká kořenitost po tramínu a jemný muškátový oříšek po mülleru s tóny liči a fialek. Tato Pálava je v chuti plná, výrazně extraktivní, harmonická, s příjemnou kyselinkou, která vyvažuje přírodní, vyšší obsah cukru. V dochuti jsou výrazné medově citrusové a muškátové tóny, kompotované meruňky s meduňkovým nádechem,“ popsal stříbrné víno z Londýna marketingový a obchodní ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola.

Vinařství HANZEL se ze světové výstavy může chlubit dvěma bronzy a to za polosuchý Müller Thurgau, pozdní sběr z Volného pole a rovněž za Pálavu ve výběru z hroznů, tentokrát ale z vinice Vinohrady  u Dyjákovic. Kvartet úspěšných vín doplňuje čestný diplom suchému Rulandskému bílému, pozdnímu sběru z ročníku 2014.

„Úspěch v konkurenci 16 000 nejlepších světových vín je tím nejlepším dokladem světovosti vín z Moravy a Čech. Česká republika má specifickou geografickou polohu, odrůdovou skladbu i mnohé vinařské postupy, přesto se v mezinárodním srovnání ukazuje, že naše vína nejsou zdaleka jen středoevropskou zajímavostí, ale že dosahují prvotřídní světové kvality,“ komentoval úspěch českých a moravských vinařství ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které účast našich vín v Londýně technicky zajišťovalo.

Soutěž Decanter World Wine Awards byla založena v roce 2004 prestižním britským magazínem o víně a lihovinách, a letošním ročníkem tak slaví třináct let své existence mezi nejprestižnějšími a největšími soutěžemi vín na světě.

Oceněná vína skupiny LAHOFER:

Vinařství LAHOFER

Pálava, výběr z hroznů, 2015 (šarže 6415), vinice Babičák, alkohol: 10,0, cukr: 66,1g/l, kyseliny: 7,2g/l – STŘÍBRNÁ MEDAILE

Rulandské bílé, pozdní sběr, 2014 (š. 2714), vinice Dolina, alkohol: 12,0, cukr: 6,6g/l, kyseliny: 7,7g/l – ČESTNÝ DIPLOM


Vinařství HANZEL

Pálava, výběr z hroznů, 2015 (š. 4215), vinice Vinohrady, alkohol: 12,5, cukr: 47,9g/l, kyseliny: 7,1g/l – BRONZOVÁ MEDAILE

Müller Thurgau, pozdní sběr, 2015, (š. 3615), vinice Volné pole, alkohol: 12,0, cukr: 9,3g/l, kyseliny: 6,7g/l – BRONZOVÁ MEDAILE