Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

Máme dvě vína mezi stovkou nejlepších v ČR

05. 04. 2013
Hned dvě vína z produkce Vinařství LAHOFER se letos probojovala do prestižního Salonu vín České republiky, kam Národní vinařské centrum vybírá každý rok jen sto nejlepších vzorků z produkce tuzemských vinařství.
Dobšice, Valtice - Hned dvě vína z produkce Vinařství LAHOFER se letos probojovala do prestižního Salonu vín České republiky, kam Národní vinařské centrum vybírá každý rok jen sto nejlepších vzorků z produkce tuzemských vinařství. Obě vína mají navíc označení apelačního systému VOC Znojmo. Návštěvníci Salonu vín ve valtickém zámku tak budou moci letos ochutnat kromě dalších osmadevadesáti vzorků i Veltlínské zelené VOC a Sauvignon VOC z produkce Vinařství LAHOFER.
Pro samotné vinařství jde o zatím největší úspěch v této soutěži, dosud mělo v Salonu vín zastoupeno vždy jen jedno víno. "Z našeho pohledu je Salon vín České republiky jednou z nejprestižnějších, ne-li vůbec nejprestižnější přehlídkou vín v tuzemsku. A to jak vzhledem k náročnému a vícekolovému systému hodnocení vín, tak i k poměrně malému počtu vybíraných úspěšných vzorků či k finální podobě prezentace vín v krásných prostorách valtického zámku. Z těchto důvodů jsme hrdí na to, že z Vinařství LAHOFER uspěla v této náročné soutěži hned dvě vína," uvedl marketingový a obchodní ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola.
V posledním kole soutěže, kde degustátoři hodnotili dvě stě vzorků, mělo Vinařství LAHOFER tři želízka v ohni. Ve stovce nejlepších se z nich nakonec objeví dvě.
Sauvignon, víno originální certifikace z ročníku 2011, zrál ve viniční trati U Hájku v Dobšicích. "Jde o svěží polosuché víno s příjemnou zelenkavě zlatavou barvou a jemnou kořenitou vůní černého rybízu, květu černého bezu a květu hluchavek," přiblížil sklepmistr Vinařství LAHOFER Jiří Lancman.
Hrozny Veltlínského zeleného, VOC ročníku 2011, posbírali vinaři ve viničních tratích Vinohrady ke Křídlůvkám a Volné pole. "Toto svěží víno reprezentuje typické veltlínské ze Znojemska. Má jiskřivou a příjemnou zelenkavou barvu s jemnými zlatavými odlesky. Plná ovocná vůně s pikantním pepřnatým aroma provází kořenitou dochuť po pražených mandlích a zajímavých minerálních tónech, typických pro terroir znojemské vinařské podoblasti," dodal sklepmistr.
"Ani přes úspěch těchto vín v Salonu vín ČR nebudeme měnit jejich cenu, která se v maloobchodě pohybuje kolem sto pětaosmdesáti korun. Pro obě vína to navíc není první velký úspěch. Jak Veltlínské zelené VOC, tak i Sauvignon VOC přivezly cenné kovy třeba z mezinárodních soutěží AWC Vienna v Rakousku či San Francisco International Wine Competition v USA," doplnil marketingový a obchodní ředitel.