Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

Máme pět medailí z VINEXu 2013, z toho tři zlaté

31. 05. 2013
Pětici medailí a z toho hned tři zlaté si z víkendového veletrhu VINEX přivezlo dobšické Vinařství LAHOFER. Na jedné z nejprestižnějších výstav v České republice zabodoval Ryzlink rýnský VOC, Veltlínské zelené a Sauvignon.
Trojici Ryzlink rýnský VOC, Veltlínské zelené a Sauvignon doplnili dva stříbrní medailisté: Tramín červený a Rulandské šedé. V Brně na Vinexu tak bodovaly téměř všechny přihlášené vzorky Vinařství LAHOFER. 
Soutěže se celkově zúčastnilo rekordních 603 vzorků vín ze 14 vinařských států světa. "Nejvíce vín je samozřejmě z České republiky (520 vín), silně je zastoupeno také sousední Rakousko (46) a Slovensko (15). Nechybí ale vína například z Moldávie, Kanady, USA, Jihoafrické republiky, Chile, Argentiny a dalších. Z hlediska kategorií jsou nejvíce zastoupena bílá vína (348 vzorků, zejména polosuchá a polosladká) a červená suchá (130 vzorků)," informovali na svém webu pořadatelé soutěže. 
Především suchý Ryzlink rýnský VOC, 2011 z Vinohradů Ke Křídlůvkám a sladký Sauvignon, výběr z bobulí 2011 z vinice U Hájku navíc zůstaly jen těsně před branami nejvyšších ocenění, když ve svých kategoriích těsně obsadily druhá místa. "Ocenění z veletrhu VINEX stavíme velmi vysoko, jedná se o jednu z nejprestižnějších výstav v tuzemsku. Zlaté a stříbrné medaile ve všech kategoriích jsou důkazem toho, že Vinařství LAHOFER umí nejen vína s vyšším obsahem zbytkového cukru, jak se o nás dlouho traduje, ale i vína suchá," doplnil obchodní a marketingový ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola.

Oceněná vína Vinařství LAHOFER, a.s.:

Zlatá medaile VINEX 2013 
Ryzlink rýnský VOC, 2011, Vinohrady ke Křídlůvkám, suché, š. 5511 
Veltlínské zelené, pozdní sběr, 2011, Šác, polosuché, š. 6011 
Sauvignon, výběr z bobulí, 2011, U Hájku, sladké víno, š. 6311 Stříbrná medaile VINEX 2013 
Tramín červený, výběr z hroznů, 2011, U Hájku, polosuché, š. 6511 
Rulandské šedé, výběr z bobulí, Lampelberg, polosladké, š. 5111