Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

Máme šampiona z Vinařských Litoměřic

29. 03. 2018

Šampionem výstavy a současně nejvýše ohodnoceným bílým vínem se na jedné z nejprestižnějších vinařských akcí v České republice – Vinařských Litoměřicích – stal suchý Ryzlink rýnský v pozdním sběru z ročníku 2015 z Vinařství LAHOFER. Víno za sebou nechalo dalších téměř šest set padesát vzorků. Kromě titulu šampiona si Vinařství LAHOFER odveze z Litoměřic další tři zlaté a tři stříbrné medaile. Sesterské Vinařství HANZEL pak přidalo další dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili.

„Nejvyšší titul z Vinařských Litoměřic je pro nás i naše zákazníky potvrzením, že ve Vinařství LAHOFER umíme i suchá vína, přestože jsme známí spíše jako producenti sladších vín. Vítězný Ryzlink rýnský má sedm gramů zbytkového cukru, výraznou kořenitou vůni po lipovém květu a meruňkovém kompotu s jemnými minerálními tóny. V chuti je plný a extraktivní s pikantní kyselinkou a ovocitou dochutí. Hrozny na něj vyzrály ve vinici U Hájku,“ řekl obchodní a marketingový ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola.

Zlatou medailí z výstavy se mohou pyšnit Rulandské bílé, pozdní sběr z roku 2015, Muškát moravský a Rulandské šedé – obě vína v pozdním sběru z ročníku 2017. Stříbrnou pak přidalo Neuburské, pozdní sběr ročníku 2017 a Sauvignon, výběr z hroznů 2016.

Z Vinařství HANZEL si zlato odveze Rulandské šedé, pozdní sběr 2016 a Muškát žlutý, moravské zemské víno ročníku 2017 a stříbro Rotgipfler, rovněž moravské zemské víno z roku 2017.

Do soutěže bylo přihlášeno celkem 649 soutěžních vzorků. Soutěžila vína z devíti států, kromě České republiky také vína ze Slovenska, Rakouska, Německa, Itálie, Portugalska a Bosny a Hercegoviny, Španělska, Makedonie a Libanonu. V soutěži bylo uděleno 10 velkých zlatých medailí, 118 zlatých medailí a 68 stříbrných medailí.

Na šestnáctý ročník výstavy Vinařské Litoměřice mohou lidé vyrazit 13. a 14. dubna do Domu kultury a na gotický hrad v Litoměřicích, denně od deseti dopoledne do sedmi večer. V sobotu 14. dubna budou probíhat tradiční doprovodné programy, Víno a pokrmy – po celý den, Víno a zdraví od 14:00 do 15:30 hodin v sále gotického hradu.