Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

Mějte svoji hlavu

11. 04. 2013
V okolí Lampelbergu odstartovalo Vinařství LAHOFER v červnu roku 2012 zcela nový vinařský program pro nejširší veřejnost nazvaný "Mějte svoji hlavu". V něm nabízí milovníkům vín celoroční patronát nad konkrétními hlavami vinné révy na nejatraktivnějších polohách v okolí hrádku.
Na webové stránce www.mejtesvojihlavu.cz nebo přímo ve vinici v otvírací době zámečku Lampelberg si mohou zájemci vybrat konkrétní hlavu vinné révy, jejíž se stanou patrony. Patronát mohou rovněž někomu darovat. Skupina přátel tak může získat třeba celý řádek se sousedícími hlavami vinné révy.

Jedněmi z prvních patronů hlav vinné révy se už stali třeba herec, moderátor a skladatel Marek Eben či módní návrhářka Beata Rajská.

Vinařství LAHOFER každý vybraný keř označí speciální visačkou se jménem patrona, hlavu vinné révy přesně zaměří GPS souřadnicemi a data pošle patronovi hlavy. Ten pak může na satelitních mapách sledovat, jak mu keř prospívá, vinařství ho rovněž pravidelně informuje o péči o keř.

Za patronát hlavy a poplatek ve výši devatenáct set korun plyne účastníkům projektu řada výhod. Kromě výrazných slev na vína Vinařství LAHOFER a ubytování v Hotelu LAHOFER jde například o degustaci pro dvě osoby zdarma přímo na hrádku Lampelberg, dárkovou krabici s vinařskými potřebami a především čtyři pozvánky na akce rozložené do celého vinařského roku. Ještě v zimních měsících na začátku roku stříhají patroni hlav společně vinohrady, na jaře to zkouší s motykou, aby připravili půdu pro dobrou sklizeň, v létě pak vylamují zálistky na hlavách vinné révy pro co nejvyšší výnos? A na podzim už jen sklízí plody společné práce v podobě krásných hroznů.

Při každé z prací v průběhu celého vinařského roku nabízí patronům hlav vinné révy Vinařství LAHOFER i ochutnávku vín, návštěvu sklepa, provozu i jinou zábavou. Navíc vína, která vznikají z hroznů vypěstovaných ve vinicích v okolí hrádku Lampelberg, nabízí vinařství exkluzivně právě patronům hlav. Ti si tak mohou koupit víno, na jehož pěstování a výrobě se přímo podíleli.

Roční patronát nad hlavou vinné révy lze po prvním roce samozřejmě prodloužit, na další roky stojí účast v projektu jen skoro polovinu vstupní částky. Za tisícikorunový poplatek může patron i nadále využívat jak všech slev na nákup vína i na ubytování v hotelu, tak se může těšit i na pravidelné čtyři roční pozvánky na vinařské akce.

Na stránku přejděte zde: Mějte svoji hlavu

Degustace


Vína LAHOFER lze na hrádku Lampelberg ochutnat od dubna do konce září. Pro skupiny zájemců tu Vinařství LAHOFER organizuje po předchozí objednávce i soukromé degustace.
Otvírací doba:
od 1. dubna do 31. května: 
so - ne a svátek vždy 10.00 - 18.00
od 1. června do 31. září: 
po - ne vždy 10.00 - 18.00