Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

Naše Pálava je v Salonu vín České republiky 2019

18. 01. 2019
Pálava ve výběru z hroznů ročníku 2017 je mezi stovkou nejlepších v Salonu vín ČR 2019. 
Stříbrnou medaili a tím pádem umístění ve druhé stovce pak získala tři vína z Vinařství LAHOFER a sedm vzorků z Vinařství HANZEL. Ve valtickém Salonu vín tak obě vinařství budou mít dohromady nejvíce vín ve své historii.

„Dohromady jedenáct úspěšných vín, z toho dvě zlaté medaile a jeden vítěz kategorie je pro nás historicky největší úspěch v Salonu vín České republiky, který považujeme za vůbec nejprestižnější vinařskou soutěž u nás. Obě zlaté medaile jsme za obě vinařství získali pro odrůdu Pálava, která je v posledních letech velmi žádaná. A jak je vidět, naši sklepmistři ji umí mistrovsky vyškolit,“ podotkl obchodní a marketingový ředitel skupiny LAHOFER, do které spadá jak Vinařství LAHOFER, tak Vinařství HANZEL.
 
Obě „zlaté“ Pálavy jsou v přívlastku výběr z hroznů. Vítěz kategorie polosladkých vín z Vinařství HANZEL pochází z viniční trati Babičák u obce Dyje, Pálava z LAHOFERu vyrůstala ve vinici Volné pole u Hostěradic. „Robustní, plné víno z odrůdy Pálava jsme ve Vinařství HANZEL vyrobili z nádherně vyzrálé suroviny, která vínu dala sytě zlatou barvu a medovou vůni s podtóny hrozinek a rozkvetlé růže. Chuť je medově vyzrálá, intenzivní, připomínající kompotované meruňky s meduňkovým nádechem. Elegantní Pálava z LAHOFERu má brilantní, medově zlatou barvu a velmi dobrou viskozitu. Pestrá paleta vůní se rozevírá od hrozinek a muškátového oříšku, přes čajovou růži, med a pomerančovou kůru až po typickou kořenitost po tramínu,“ doplnil Smola.
 
Stříbrnou medaili za umístění ve druhé stovce nejlepších vín z České republiky mají Chardonnay, Muškát žlutý, Tramín červený, Müller Thurgau, Kerner, Veltlínské zelené a Ryzink rýnský z Královské řady VOC Znojmo z Vinařství HANZEL a Ryzlink rýnský a Müller Thurgau z Vinařství LAHOFER.
Salon vín České republiky představuje kolekci 100 nejlepších moravských a českých vín pro daný rok 2019. Od soboty 2. února budou tato vína po celý rok prezentována ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku.
 
„Při hodnocení letošního ročníku jsme poprvé umožnili finálovou účast dvojnásobnému počtu vín oproti předchozím létům, tedy 400 nejlepším vínům z předchozích kol soutěže. Větší počet prvotřídních vín ve finále ještě zvýšil odbornou úroveň posuzování vín v soutěži a s tím o kvalitu vín hodných prestižního ocenění ‚Zlatá medaile Salonu vín‘,“ komentuje letošní novinku Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které soutěž organizuje a dodává: „Každoročně obliba i návštěvnost expozice Salonu vín roste, což je zavazující, a proto i my organizátoři stále hledáme cesty, jak v tisících moravských a českých vín najít vždy ta objektivně nejlepší.“
 
Do úvodních kol soutěže, hodnotících vína ve vinařských podoblastech Velkopavlovické, Mikulovské, Slovácké a Znojemské a z vinařské oblasti Čechy, se přihlásilo rekordních 2199 vín. Z těchto vín postoupilo 1231 do prvního celostátního kola soutěže. Do druhého – finálového kola postoupilo 398 finalistů, ze 112 vinařství, ze kterých porotci vybrali 101 nejlepších vín České republiky, která obdržela titul „Zlatá medaile Salonu vín ČR 2019“. Vína ve druhé dvoustovce obdržela stříbrnou medaili.