Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

Nejlepší tuzemské víno Sauvignon Fóra je naše!

27. 06. 2013
Sauvignon, pozdní sběr z ročníku 2012 z Vinařství LAHOFER se stal nejlepším tuzemským vínem na jedné z nejprestižnějších výstav v České republice. Před něj se dostala jen tři vína z Nového Zélandu.
Sauvignon Forum 2013 & Czech International Wine Competition, jehož soutěžní část se uskutečnila v polovině června, pořádá Svaz vinařů České republiky a společnost VINSELEKT MICHLOVSKÝ pod patronátem OIV, Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví se sídlem v Paříži. 
Z výsledků soutěže vyplývá, že nejlepším tuzemským vínem byl právě Sauvignon, ročník 2012, pozdní sběr z Vinařství LAHOFER a to s rovnými 88 body ze stobodové škály. Více bodů v hodnocení soutěže získala jen tři vína z Nového Zélandu. Dobšické vinařství si tak z Galavečera Sauvignon Fóra odvezlo Cenu Ing. Jindřicha Ševčíka za nejlépe hodnocené bílé víno z České republiky. 
Kromě Sauvignonu (číslo šarže 212) uspěla i další vína z produkce Vinařství LAHOFER. "Přes šestaosmdesát bodů a tedy na zlatou medaili dosáhl i náš další nominovaný Sauvignon, a to sladký výběr z bobulí ročníku 2012 s číslem šarže 2212. Stříbrnou medaili pak získalo Rulandské šedé, pozdní sběr (ročník 2012, šarže 1912) a Rulandské bílé, pozdní sběr (ročník 2012, šarže 2012). Vzhledem k patronátu OIV je Sauvignon Forum jednou z nejprestižnějších soutěží v tuzemsku. O její kvalitě svědčí i účast řady zahraničních vzorků třeba právě z Nového Zélandu, ale i Chile, Rakouska, Argentiny nebo Německa," sdělil marketingový a obchodní ředitel Vinařství LAHOFER Ing. Daniel Smola. "Ve vítězném sauvignonu je podle mě všechno, co má správný sauvignon mít. Od vůně broskví, přes černý rybíz, angrešt až po jemnou grapefruitovou dochuť. Po delší době je to zase sauvignon, ve kterém jsou tak výrazně cítit právě velice příjemné broskvové tóny. Navíc jde o sauvignon, který je právě pro Znojemskou vinařskou podoblast typický," doplnil sklepmistr Vinařství LAHOFER Ing. Jiří Lancman.