Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

Nová vína VOC v prodeji

10. 05. 2016
8. květen je tradičně první den, kdy vstupují do prodeje nová vína apelačního systému VOC Znojmo. Vinařství LAHOFER letos uvedlo na trh polosuchý Sauvignon VOC z vinice Šác.
Nový Sauvignon má dvanáct gramů zbytkového cukru. Partnerské Vinařství HANZEL od neděle  nabízí rovněž polosuchý Sauvignon VOC z viniční trati Volné pole s jedenácti gramy zbytkového cukru. Obě vína jsou podpořena krásnou ovocnou aromatikou a příjemnou kyselinkou a již nyní jsou k dostání na našem e-shopu www.vinotrh.cz .

Oba sauvignony mohli lidé poprvé ochutnat na nedělním Festivalu vín VOC Znojmo, kde jsme pro ně měli připravený i nový unikát z našich vinic a to Cuvée Rajská 2015 VOC. Víno bylo vyrobeno z hroznů pocházejících z Rajské vinice u centra města Znojma, která je uznanou viniční tratí pro vína VOC Znojmo. Pěstujeme tu právě jen tři odrůdy tohoto apelačního systému, tedy Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené a Sauvignon.

Cuvée Rajská bylo vyrobeno pouze v množství 2.500ks, které odpovídá velikosti Rajské vinice. Toto mimořádné víno bude k dostání výhradně v Hotelu LAHOFER a v našem degustačním altánu přímo na Rajské vinici, cena tohoto vína byla stanovena na 250Kč.