Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

Oenoforum 2014: polosuchá vína vyhrál náš Ryzlink

25. 06. 2014
Ryzlink vlašský z Vinařství LAHOFER si z prestižní mezinárodní výstavy vín Oenoforum 2014 odnáší ocenění Vítěz kategorie A2, tedy polosuchých vín. Výstava se konala na konci minulého týdne v Louckém klášteře ve Znojmě, zúčastnilo se jí celkem 404 vín ve třiatřiceti odrůdách ze čtrnácti vinařských zemí.
Konečné pořadí určovala odborná komise dvaačtyřiceti degustátorů z jedenácti zemí světa včetně Austrálie. 
„Po loňské dominanci zahraničních vín, uspěla opět naše vinařství. Mám z toho velkou radost a moc si přeji, aby právě takováto vína hledal spotřebitel. Opakovaně se ukazuje, že sneseme srovnání s ostatními vinařskými zeměmi,“ uvedl prezident Svazu vinařů ČR Tibor Nyitray. 
Kompletní výsledky výstavy mohou být podle pravidel OIV zveřejněny až týden po soutěži, pořadatelé zatím odtajnili pouze vítěze jednotlivých kategorií. 
Úspěšný Ryzlink vlašský, pozdní sběr ročníku 2012 (šarže 3512) z Vinařství LAHOFER má již i další ocenění. „Získal stříbrnou medaili ze slovenské mezinárodní výstavy Vitis Aurea v Modre,“ podotkl obchodní a marketingový ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola.

Prakticky současně s úspěchem z Oenofora dorazily do Vinařství LAHOFER i výsledky další velké tuzemské soutěže – TOP 77 vín České republiky. I tady mělo Vinařství LAHOFER své úspěšné zástupce. Nejvyšší ocenění, tedy pět hvězdiček pro vína hodnocena na stobodové škále minimálně 88 body, si odnáší polosladký Müller Thurgau 2013, pozdní sběr (mimo jiné i šampion Víno Tirnavia – Slovensko, šampion oblastní výstavy v Tasovicích, zlatá medaile na oblastních výstavách ve Znojmě, Moravských Budějovicích, Pavlově či Horních Dunajovicích). Čtyři hvězdičky pak od degustátorů dostalo Svatovavřinecké rosé 2013, kabinetní (zlatá medaile na Jarovín Rosé a stříbrná na Le Mondial du Rosé, Cannes, Francie) a třemi hvězdičkami odborníci ohodnotili i Ryzlink rýnský 2012, VOC (Salon vín ČR 2014) a Sauvignon 2013, VOC (šampion výstavy Litoměřický hrozen 2014).

Všechna oceněná vína jsou k dostání na e-shopu vinařství www.lahofer.cz/shop/wine.