Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

Otevřeli jsme degustační altánek na Rajské vinici

23. 04. 2013
Zcela novou turistickou atrakci nejen pro milovníky vín představilo v polovině dubna Vinařství LAHOFER. V Rajské vinici, kterou má na dvacet let pronajatou od města Znojma, otevřelo první degustační stánek uprostřed vinice přímo ve městě Znojmě.
Návštěvníci jednoho z nejznámějších vinařských měst v zemi tak budou mít poprvé možnost ochutnat víno nejen v historických kulisách Znojma, ale současně i uprostřed funkčního vinohradu. Na něm jsou vysazeny hlavy vinné révy odrůd zařazených do prestižního apelačního systému VOC Znojmo. Vína se symbolem VOC Znojmo z Veltlínského zeleného, Sauvignonu a Ryzlinku rýnského tak budou moci návštěvníci v degustačním stánku nejen ochutnat, ale současně se i podívat na keře, ze kterých se lahodné víno rodí. 
Degustační stánek vznikl v původním kamenném domku u jedné z vyhlídek v Karolíniných sadech. ?Návštěvníkům tu nabídneme možnost degustace deseti vzorků vín včetně všech odrůd zařazených do apelačního systému VOC Znojmo. Kromě toho ještě během této sezony doplníme okolní vinohrad o informační tabulky, které budou seznamovat návštěvníky s jednotlivými odrůdami vína, která tu najdou, i s místem jako takovým. Věřím navíc, že se nám kamenný domek, ve kterém je nyní degustační stánek umístěn, podaří spolu s městem ještě letos zrekonstruovat,? uvedl obchodní a marketingový ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola. 
Stánek bude otevřen prakticky celou turistickou sezonu. ?V dubnu a v květnu bude stánek otevřen o sobotách, nedělích a svátcích vždy od jedenácti hodin dopoledne do sedmi hodin večer. Od června do konce srpna pak bude otevřeno denně od jedenácti dopoledne do osmi večer a v září rovněž denně od jedenácti do sedmi večer. Kromě vína návštěvníkům degustačního stánku na Rajské vinici nabídneme samozřejmě i nealko nápoje,? doplnil Filip Pitour, ředitel Hotelu LAHOFER, který bude stánek provozovat. 
Vinařství LAHOFER se o Rajskou vinici stará od roku 2010. V roce 2011 a 2012 na téměř dvaceti arech půdy vysázela firma odrůdy Sauvignon, Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský, které jsou jedinými třemi odrůdami zahrnutými do prvního apelačního systému v České republice nazvaného VOC Znojmo. 
Kromě toho je ale v Rajské vinici vysazeno po čtyřech keřích vinné révy od dalších sedmnácti v tuzemsku nejpěstovanějších odrůd. Ty budou tvořit naučnou vinici. 
Vinohrad je vysazen způsobem takzvaně ?na hlavu?. Nemá tedy vedení z drátů, každá hlava bude mít svou vlastní oporu. První úrodu by vinice měla vydat v roce 2014.