Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

Sdružení VOC Znojmo otevřelo své infocentrum

05. 02. 2013
Informační centrum VOC ZNOJMO s vyhlídkovým ochozem, možností degustací vín i jejich prodejem a s nabídkou velkého množství informačních materiálů o vinařství na Znojemsku otevřelo dnes, tedy 4. dubna, v historické Vlkově věži na atraktivním místě v centru města sdružení VOC Znojmo, jehož členem je od samotného počátku i Vinařství LAHOFER.
Informační centrum VOC ZNOJMO ve Vlkově věži je prvním stabilním místem, kde bude sdružení nabízet jak svá vína, tak informační materiály a doplňkový turistický a návštěvnický program po celou turistickou sezonu. K hlavním atrakcím budou pravděpodobně patřit pravidelné ochutnávky vín VOC ZNOJMO přímo na ochozu Vlkovy věže s atraktivním a málo známým výhledem na historické město Znojmo a jeho okolí.

Informační centrum ve Vlkově věži ve Znojmě na ulici Kollárova se veřejnosti slavnostně otevřelo 5. dubna 2013. Otevřeno pak bude první měsíc tj. duben vždy v pátek, sobotu, neděli a všechny svátky. Od května do října bude otevřeno každý všední den včetně sobot a nedělí, od října opět pátek, sobota, neděle a svátky.

DUBEN: pá, so, ne, svátky: 12.00 - 18.00 hod. 
KVĚTEN - ZÁŘÍ: po - čt: 10.00 - 18.00 hod., pá - so: 10.00 - 20.00 hod., ne: 10.00 - 15.00 hod. 
ŘÍJEN: pá, so, ne, svátky: 12.00 - 18.00 hod.

Úprava a vybavení informačního centra přišlo sdružení VOC ZNOJMO na 535 tisíc korun, na část nákladů se sdružení podařilo získat dotaci Jihomoravského kraje a v nákladech nejsou započteny stavební úpravy, do kterých investovalo město Znojmo. Další investice se ještě přepokládají během tohoto roku. Posláním Informačního centra VOC ZNOJMO bude informovat turisty především o vinařstvích a vinařských akcích. Dostupné zde budou veškeré informace o jednotlivých patnácti členech VOC ZNOJMO. Díky tomuto unikátnímu projektu nebude mít návštěvník města Znojmo problém získat aktuální informace, kam jít ochutnat víno, čí sklep je zrovna otevřen nebo jaká vinařská akce se právě koná.

Dále návštěvníci Informačního centra VOC ZNOJMO budou mít možnost ochutnat vína VOC ZNOJMO. Vína originální certifikace bude možno ochutnat v přízemí ze speciálního vinného baru. Atraktivní budou ochutnávky přímo ve věži s vyhlídkou na Znojmo a jeho okolí. Tyto ochutnávky jsou plánované třikrát denně, případně mimo stanovené časy na objednávku. Návštěvníci si budou moci i víno zakoupit s sebou.