Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

Tři naše vína mají nově označení VOC Znojmo

01. 09. 2016

VOC Znojmo se rozrostlo celkem o 20 nových vín s označením vín originální certifikace. Z toho tři šarže vín zatřídí do skupiny vín VOC Znojmo Vinařství LAHOFER a další tři vzorky pak Vinařství HANZEL. Rozhodla o tom komise degustátorů na středečním zatřiďování vín, které probíhalo v prostorách Louckého kláštera ve Znojmě.

Z 23 přihlášených vín jich 20 obdrží pásku VOC Znojmo. Všechna tato vína mohou premiérově ochutnat návštěvníci Znojemského historického vinobraní na scéně VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny. Dvě vína prošla finálním rozhodnutím o zařazení do tzv. Královské řady. Tu spolek VOC Znojmo milovníkům vína představí letos na podzim.
 
Pásku VOC Znojmo po středečním zatřiďování ponese 20 nových vín. Nejvíce je vín odrůdy Ryzlink rýnský (7), dále Veltlínské zelené (6), Sauvignon (5) a dvě cuvée. „Vinař obdrží pro svá vína přesně tolik pásků, kolik lahví zatříděného vína VOC Znojmo měl v době odběru vzorků vín k zatřídění,“ připomíná předseda VOC Znojmo František Koudela. „Na identifikační pásce nalezne každý zákazník kód výrobce, číslo šarže, kód rozhodnutí a počet lahví v dané šarži,“ dodává Koudela. Pro spotřebitele je tato kontrolní páska garancí původu a výjimečnosti vín z vybraných viničních tratí znojemské vinařské podoblasti.

Drtivá většina zatřiďovaných vín jsou vždy vína aktuálního ročníku, letos tedy ročníku 2015. Nově zatříděná vína VOC Znojmo budou moci milovníci vína ochutnat na Znojemském historickém vinobraní – v pátek 16. září a v sobotu 17. září na scéně VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny.
 
Pro vinaře VOC Znojmo znamenalo středeční zatřiďování ale také jeden velký mezník – finálním rozhodnutím o zařazení do tzv. Královské řady prošla dvě vína odrůdy Ryzlink rýnský  ročníku 2013 – jedno od Vinařství Waldberg Vrbovec a jedno od Znovínu Znojmo. Myšlenka Královské řady vznikla s cílem ukázat potenciál zrání vína na lahvi a o jejich finálním zatřídění rozhodují dvojí komise. Na trh můžou být tato vína uvedená nejdříve 33 měsíců po od data ověření sběru hroznů. „Ryzlinky z Královské řady už patří do tzv. Velkých vín. Opravdu půjde o jedinečná a TOP vína světové kvality. Jejich uvedení na trh a s tím spojenou kampaň chystáme letos na podzim,“ dodává Koudela.

ZATŘÍDĚNÁ VÍNA 24. 8. 2016

Vinařství LAHOFER
Sauvignon
Ryzlink rýnský (2 šarže)

Vinařství HANZEL
Sauvignon
Ryzlink rýnský
Veltlínské zelené