Zavřít
Vyberte rezervaci

Vítězi LAHOCupu jsou Rauchfuss a Cesnaková

27. 08. 2018
Rekordní účast a zkušební ročník závodu elektrokol. To byly nové atributy dvanáctého ročníku závodu horských kol LAHOFER Author Cup
Na start se ve všech kategoriích postavilo celkem 565 závodníků včetně čtyř cyklistů na elektrokolech, kteří tak trať „pokřtili“ i na strojích poháněných dohromady lidskou a elektrickou silou.
Hlavní pozornost byla ale již tradičně upřena především na delší, letos třiapadesát kilometrů dlouhou trať. S tou si mezi muži nejlépe poradil Marek Rauchfuss z klubu Kellys Bikeranch Team, který ji prolétl v čase 1:46:40. Zopakoval tak svůj předloňský triumf.  Ženám na delší trati, která se oproti loňsku prodloužila o zhruba dva kilometry, dominovala Milena Cesnaková z Maloja-Rocky Mountain teamu v čase 2:03:10.
Kratší, třicetikilometrovou trať po loňské pauze opět opanoval Libor Šaroun z týmu Premium hotel Znojmo (čas 1:08:50), který druhému v cíli Markovi Jelínkovi ze stejného klubu nadělil téměř minutu.  Z žen byla nejrychlejší Andrea Martincová (Decathlon Btwin Czech team) v čase 1:20:54.
V soutěži týmů vystoupali na nejvyšší stupínek závodníci Cyklosportu Chropyně.
I letošní ročník navíc ve vloženém závodu určil letošního Mistra Znojemska MTB, kterým se stal Vojtěch Toman. Titul Mistryně Znojemska MTB vybojovala Veronika Částková. Oba dva tak obhájili své tituly z loňského roku.
„Novinkou dvanáctého ročníku LAHOFER Author Cupu se stal nultý, zkušební ročník závodu elektrokol. První čtyři mohykáni této kategorie na našem závodu poměřili svou zručnost a sílu svých elektromotorů na delší padesátikilometrové trase. Nejrychleji byl v cíli Siegfried Klingeis z Rakouska v čase 1:55:52. Bylo tak vidět, že ani skutečně výkonná elektrokola nestačila na ty nejlepší cyklisty. V této kategorii šlo ale především o zábavu, výsledky elektrokol se do celkových výsledků nezapočítávaly,“ podotkl ředitel závodu Daniel Smola z pořádajícího Vinařství LAHOFER.
Závod se letos jel za příjemné teploty kolem dvaceti stupňů, která jezdcům po dlouhotrvajícím parném létu přišla vhod. Možná i to se pozitivně podepsalo na letošní jediném lehčím zranění.
„Celý organizační tým Vinařství LAHOFER spolu s Cyklo Mikulášek, který pod vedením Martina Vojtěcha letošní trať připravil, se již těší na ročník příští, který se opět pojede poslední srpnovou sobotu. Ta v příštím roce vychází na 31. srpna,“ dodal Smola.
Kompletní výsledky letošního ročníku včetně všech kategorií najdete ZDE.