Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

Ze soutěže Oenoforum vezeme pět zlatých!

03. 07. 2017
Přes pět set vzorků vín se utkalo o přízeň poroty v jedenáctém ročníku mezinárodní soutěže Oenoforum - Czech International Wine Competition ve Slavkově u Brna. A skupina LAHOFER nepřišla zkrátka! Odvezla si celkem 5 zlatých medailí.
Tři zlaté udělila porota vínům z Vinařství LAHOFER, dvě zlaté přidalo Vinařství HANZEL.
„V soutěži bodovala jak naše sladká vína, která si naši zákazníci s námi nejvíce spojují, tak ale i vína suchá. Ze sladších vín šlo konkrétně o Pálavu a Muškát žlutý z Vinařství HANZEL a rovněž Pálavu z Vinařství LAHOFER. Pětici našich úspěšných vín doplnilo suché Rulandské šedé a polosuchý Sauvignon VOC, obě z LAHOFERu,“ vypočetl obchodní a marketingový ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola.

V letošním roce byla mírná většina vzorků z České republiky, přihlášena byla ale i vína ze Slovenska, Francie, Itálie, Německa, Nového Zélandu a dalších zemí. Díky patronátu OIV je soutěž výjimečná mimořádně profesionálním a náročným hodnocením. V porotě tak zasedají významní evropští vinaři a degustátoři, zástupce OIV (Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví se sídlem v Paříži), UIOE (Mezinárodní unie enologů) i nejlepší hodnotitelé z České republiky a Slovenska.
 
Oceněná vína:

Vinařství LAHOFER
Pálava, pozdní sběr, 2016 - Gold
Rulandské šedé, pozdní sběr, 2016 - Gold
Sauvignon, VOC Znojmo, 2016 – Gold

Vinařství HANZEL
Pálava, výběr z hroznů, 2016 - Gold
Muškát žlutý, moravské zemské víno, 2016 - Gold