Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

Vína originální certifikace

Znojemská vinařská podoblast zavedla první apelační systém v České republice VOC Znojmo, vína originální certifikace. Česká republika se tímto krokem zařadila mezi úspěšné tržní systémy, praktikující marketing kontrolovaného původu.

Apelační systém VOC Znojmo se týká pouze vín ze tří nejtypičtějších odrůd Znojemska: Sauvignonu, Ryzlinku rýnského a Veltlínského zeleného, případně jejich cuvée, která vykazují regionálně typický, jednotný chuťový profil. Musí pocházet výhradně z vybraných a uznaných viničních tratí.

Díky náročným požadavkům na kvalitu vín se do projektu zatím zapojilo devtenáct vybraných vinařských společností, mezi nimi i Vinařství LAHOFER. Aby se mohla na etiketě pyšnit označením VOC Znojmo, musí vína odpovídat kvalitě, která je posuzována zvláště kritickou senzorickou zkouškou. Známkou VOC Znojmo je spotřebiteli garantován vysoký kvalitativní standard a typický chuťový a zejména aromatický charakter vína. 

Snadno srozumitelná značka VOC usnadní rozhodování spotřebitelů i obchodníků při nákupu: podle ní mohou kdykoliv a kdekoliv předvídat či rozeznat chuť a původ vína prvotřídní kvality, a to bez ohledu na konkrétního producenta. 

Vinařství LAHOFER ve své řadě VOC vín nabízí všechny tři odrůdy, ze kterých je možné vína VOC vyrábět a to: Ryzlink rýnský, Sauvignon a Veltlínské zelené.