Vinařství Lahofer

Rezervace ochutnávky vín

Zavřít
Vyberte rezervaci

Vína s francouzskou duší

Pro doplnění sortimentu červených vín dováží Vinařství LAHOFER od roku 2011 surovinu z Francie. Víno se jako polotovar dostane z jižní Francie do vinařského dvora v Dobšicích, kde je technologicky upraveno. Francouzská řada vín z Vinařství LAHOFER má i svou vlastní, jasně identifikovatelnou etiketu, ze které je zřejmé, že se jedná právě o víno vyrobené z hroznů vypěstovaných ve Francii.

V posledních letech vyrobilo Vinařství LAHOFER pro francouzskou řadu vína z modrých odrůd Merlot, Cabernet Sauvignon a Grenache, ale i bílé víno odrůdy Viognier či Sauvignon Blanc.

Jednou z forem středověké francouzštiny byl jazyk langue d'oc, po němž dostala oblast jméno. V moři zde svoji pouť končí Rhôna, řeka krásné zelené barvy vytékající z ledovce v Bernských Alpách. V podhůří Pyrenejí se na skalách tyčí zříceniny mnoha hradů, v údolích a na rovinách stojí města plná památek - Carcassone, Montpellier či Toulouse. Počasí zde vínu svědčí, slunce v oblasti svítí v průměru 250 dní v roce. A ačkoliv Languedoc není milovníkům vín znám tak jako jiné regiony Francie, vyprodukuje se zde třetina francouzských vín. Najdeme mezi nimi vína pozoruhodná a velmi kvalitní, často za příznivější ceny.