Kalendář akcí Vyhlášení soutěže Vinařství roku 2021
27. 01. 2022

Vyhlášení soutěže Vinařství roku 2021

Podruhé v posledních dvou letech se Vinařství LAHOFER probojovalo do finále prestižní vinařské soutěže Vinařství roku. Devět finalistů v celkem třech kategoriích dnes zveřejnili pořadatelé soutěže. Vinařství LAHOFER je mezi trojkou adeptů na vítězství v kategorii Velká vinařství, tedy producentů vyrábějících více než 250.000 litrů vína za rok. Právě tuto kategorii Vinařství LAHOFER vloni vyhrálo.
„Marketingově nám úspěch v loňském ročníku přišel velmi zajímavý. Na samotný vrchol jsme ale vloni nedosáhli. O titul absolutního vítěze se tak chceme zkusit poprat i letos,“ popsal důvody opakované účasti v soutěži obchodní a marketingový ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola.
 
„Finálová devítka je velmi silná. Jsou v ní bezesporu zkušená vinařství, z nichž většina účast ve Vinařství roku zažila v některém z předešlých ročníků. Jednotlivé kategorie jsou mimořádně vyrovnané a opravdu jsem zvědavý, kdo titul získá tentokráte. Ať to však bude kdokoliv, jsem hrdý na finalisty i další naše vinaře, kteří na sobě tvrdě pracují, posouvají svá vinařství dopředu, ale tím i celý náš tradiční obor,“ sdělil prezident Svazu vinařů ČR PhDr. Martin Chlad. „Teď nás tedy čeká období, kdy sedmičlenná odborná komise posoudí přímo v jednotlivých vinařstvích, do jaké míry naplňují finalisté stanovená soutěžní kritéria, a definitivně tak rozhodne o vítězích,“ dodal.
 
Celý proces hodnocení bude završen 27. ledna, kdy budou oceněny nejen významné osobnosti moravského a českého vinařství, ale především vyhlášeni vítězové ve třech soutěžních kategoriích a absolutní vítěz VINOZOOM VINAŘSTVÍ ROKU 2021. Slavnostní vyhlášení bude tradičně moderovat Marek Eben.
Online vyhlášení vítězů sledujte od 18 hodin online nebo na Facebooku.