LAHOFER Aktuálně LAHOFER ovládl kategorii velké vinařství soutěže Vinařství roku 2020
05. 02. 2021

Vinařství roku 2020: LAHOFER zvítězil v kategorii velké vinařství

Vinařství LAHOFER se ve čtvrtek 4. února 2021 stalo vítězem v kategorii velké vinařství (produkce nad 250.000 l/rok) jedenáctého ročníku prestižní tuzemské soutěže Vinařství roku 2020. Na rozdíl od jiných vinařských soutěží v ČR se hodnocení Vinařství roku zakládá na komplexním posuzování vinařských společností – nejen na základě kvality vína, ale také podle toho, jak svým podnikáním přispívají k pozvednutí, rozvoji a modernizaci oboru vinařství v daném roce.
 
Vinařství LAHOFER v roce 2020 otevřelo novou, architektonicky výjimečnou výrobní, administrativní a návštěvnickou budovu a uspořádalo první ročník letního kulturního festivalu Vlnobytí. Rok předtím prostřednictvím své sesterské společnosti architektonicky ojedinělou přestavbou zrenovovalo část bývalého znojemského pivovaru na Enotéku znojemských vín – degustační prostor pro veřejnost se 120 vzorky vín výhradně ze Znojemské vinařské podoblasti.
 
Vítězství v soutěži Vinařství roku 2020 završilo pro LAHOFER rozporuplný vinařský ročník. „Extrémně se v něm střídalo to dobré, i to špatné. Z toho dobrého bych jednoznačně vyzdvihnul otevření nového vinařství, které se díky své zajímavé architektuře a bohatému kulturnímu programu rychle stalo cílem návštěvníků nejen ze Znojemska, ale i z celé země. Navíc nám z výrobního hlediska umožnilo pustit se do technologických novinek, jako je nazrávání vína v betonových tancích, dřevěných sudech a kvevri nádobách. Do té doby jsme vše vyráběli výhradně v nerezových tancích. Ve vinicích jsme sklidili o 36 % více suroviny než o rok dříve. Naopak jednoznačným a výrazným negativem pak byla vládní opatření v souvislosti s koronavirovou pandemií. Přišli jsme nejen o významnou část tržeb za prodej vína, ale i o pořádání spousty firemních a soukromých akcí v novém vinařství,“ shrnul obchodní a marketingový ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola. Toho potěšily i další úspěchy. „Vítězství v soutěži Vinařství roku stavíme jednoznačně na vrchol našich úspěchů za naše nasazení v loňském roce. Velmi potěšující je i zisk třech zlatých medailí za vína zařazená mezi sto nejlepších v Salonu vín České republiky pro rok 2021 nebo ocenění v podobě velké zlaté medaile z mezinárodní soutěže Concours Mondial de Bruxelles,“ dodal Smola.
 
Pokud protiepidemická opatření povolí, plánuje letos Vinařství LAHOFER další ročník kulturního festivalu Vlnobytí konaném ve svém areálu. Od května do srpna by se na betonové vlně venkovního amfiteátru mělo vystřídat 14 kapel a zpěváků, mezi nimi třeba David Koller, Xindl X, MIG 21, Bratři Ebenové, Ewa Farna, Mirai, Tomáš Klus, Monkey Business a další.

Objednejte si speciální kolekci vín LAHOFER - Vinařství roku již teď na našem e-shopu ZDE