Kalendář akcí Festival vín VOC Znojmo 2024
04. 05. 2024

Festival vín VOC Znojmo 2024

Festival vína VOC Znojmo, který se letos uskuteční už po šestnácté, vyhledávají vedle Znojmáků návštěvníci z celé republiky i ze zahraničí. Pokud chcete být mezi nimi, zaškrtněte si v kalendáři první květnovou sobotu
4. 5. 2024.

Festival přináší především první možnost ochutnat nově zatříděná vína VOC Znojmo ročníku 2023, ale také nabídku starších ročníků, dobré jídlo a pestrý hudební program v kulisách historického města. Degustace typických místních odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené proběhne prostřednictvím systému dobíjecích čipů na náramcích.

Hlavní program festivalu proběhne na Horním náměstí, kde se od 10.00 do 20.30 vystřídá hned několik hudebních a tanečních produkcí. Ze Slovácka přijedou soubory Hradišťánek a Dajánek s cimbálovou muzikou Vojšica, alternativní hudbu si návštěvníci užijí v podání Ivy Bittové s triem Čikory a mladé kapely Čendeš. Chybět nebudou ani znojemští muzikanti, a tak se můžete těšit na Dyjavánek, Dyjavan a Cimbálovou muziku Antonína Stehlíka. Scéna na Václavském náměstí, které pro tento den změní název na Veltlínské, ožije Hudeckou muzikou Vinohrad, cimbálovkami Špalek a Vojšica. Relaxační zóna, samozřejmě s víny VOC Znojmo, bude k dispozici u rotundy sv. Kateřiny.

Každoroční součástí Festivalu je akce Vinaři jdou na dřeň, seznamující veřejnost s Českým národním registrem dárců kostní dřeně. V červeném stánku na Václavském náměstí se můžete do registru rovnou zapsat, a třeba tak zachránit lidský život. Role průvodce programem se zhostí Ivo Dvořák, prezident Asociace sommelierů ČR. A pokud vyplníte anketní lístek, můžete s napětím očekávat trojí losování o ceny.

Více informací naleznete v Programu festivalu a na webvých stránkách www.vocznojmo.cz.