Vína

Řada Standard


Matná černá etiketa s červenými akcenty a kovově stříbrným logem je ve spojení s charakteristickým tvarem lahví typu pistole typickým znakem naší standardní řady vín Vinařství LAHOFER. Mezi víny, vyráběnými metodou řízeného kvašení v nerezových tancích, by si měl vybrat skutečně každý. Zákazník tu najde prakticky všechny naše hlavní středoevropské odrůdy, které pocházejí z našich vlastních vinohradů. Všechna vína řady Standard jsou přívlastková, a to od kabinetních, přes pozdní sběry, výběry z hroznů až po výběry z bobulí a výběr z cibéb. Rovněž škála zbytkového cukru uspokojí prakticky každého: najdete tu velmi suchá vína až po přírodně sladké výběry.

Řada VOC


První apelační systém vytvořený v České republice v roce 2009 – VOC Znojmo – se za léta své existence stal synonymem stabilní, vysoké kvality vzešlé z toho nejlepšího, co znojemský vinařský region nabízí, a to ve třech tradičních odrůdách – Ryzlinku rýnském, Veltlínském zeleném, Sauvignonu a případně jejich cuvée. Aby se tato vína mohla pyšnit etiketou VOC Znojmo, musí nejprve projít náročným zatříděním. Pro konzumenta je pak emblém VOC snadno rozeznatelnou značkou usnadňující rozhodování při výběru a nákupu. Pokud se jednou zamilujete do kořenitých znojemských veltlínů, vyzrálých petrolejových ryňáků nebo příjemně ovocných sauvignonů, není nic snazšího než sáhnout po lahvích s medailí VOC Znojmo. Jejich prvotřídní kvalita je garantovaná bez ohledu na konkrétního producenta.

Řada Bubbles


Sekt Neuburské, Frizzante a Prosecco. Triumvirát nápojů, které ocení příznivci šumivých vín. Zatímco sekt vzniká tradiční metodou kvašení v lahvi z našich hroznů odrůdy Neuburské a to v kategorii Brut, je naopak perlivé růžové Frizzante plné lahodného zbytkového cukru. Výběr vín „s bublinami“ doplňuje originální italské Prosecco DOC, Extra Dry, které speciálně pro nás vyrábí italští vinaři z oblasti Veneto.

Řada Base


Lehčí vína postavená především na primární aromatice, většinou v přívlastku kabinet, ideálně doplňující nejrůznější typy pokrmů. Nejen pro tuto charakteristiku se vína řady Base stala oblíbená jak mezi profesionály v gastro segmentu, tak i mezi lidmi, kteří si k jídlu, připravenému s láskou doma, dají rádi vynikající víno s ideálním poměrem cena/výkon. Vína řady Base produkujeme v omezeném výběru odrůd, čtyři suchá bílá vína (Müller Thurgau, Ryzlink rýnský, Veltlínské červené rané a Veltlínské zelené), polosladké růžové (Svatovavřinecké) a suché červené (André nebo Svatovavřinecké).

Řada LAHOFER. fr


Především pro doplnění sortimentu dovážíme od roku 2011 na výrobu převážně červených vín surovinu z jižní Francie z oblasti Languedoc. Polotovar v našem vinařském dvoře „doškoluje“ (technologicky upravuje) náš sklepmistr. Francouzská řada vín má svou vlastní, jasně identifikovatelnou etiketu, ze které je zřejmé, že se jedná právě o víno vyrobené z hroznů vypěstovaných ve Francii. Vína z francouzskou duší vyrábíme ve Vinařství LAHOFER z oblíbených odrůd Merlot, Syrah a Cabernet Sauvignon či cuvée LAHOFER Rouge.  

První vína ročníku


Milovníci vín každoročně netrpělivě očekávají v době kolem svatého Martina první vína z nové sklizně. Naši LAHOFER a LAHOFERka jsou odpovědí na toto čekání. Adjustáž dvojice lehkých a svěžích vín je také odlehčeně mladistvá a každý rok přichází s novou etiketou. Do prodeje přicházejí tato vína na přelomu října a listopadu.
Naši mladí jsou:
LAHOFER: polosuché cuvée z odrůd Müller Thurgau a Muškát moravský
LAHOFERka: růžová a polosladká z odrůdy Svatovavřinecké

Řada WAVE

Řada WAVE je od roku 2020 novou výrobkovou řadou Vinařství LAHOFER inspirovaná "vlnou". Architektonickou vlnou nové budovy Vinařství LAHOFER, ale především: novou vlnou technologických možností. Přestěhováním do nových prostor se možnosti výroby podstatně rozšířily. Řada vín WAVE prezentuje vína vyrobená do té doby v našem vinařství nevyzkoušenými metodami - a to v betonových tancích, v dřevěných sudech a kvevri nádobách.

Prvním vínem řady se stal Tramín červený, edice WAVE YOUTH, který samostatně vyrobili naši mladí technologové Lenka Havelková a Ondřej Kubic. Edice je od té doby vyčleněna pro vlastní "tvorbu" nastupující generace technologů Vinařství LAHOFER, kteří si díky ní mohou vyzkoušet své znalosti i svou mladickou invenci.

Do prodeje jsme následně uvedli i vína, která nazrávala v betonových tancích (WAVE BETON) a v tradičních gruzínských kvevri nádobách (WAVE KVEVRI). 

Edice WAVE ART reprezentuje to nejlepší z umění našeho enologa a sklepmistra Jiřího Lancmana. Zaujme zejména milovníky plných a monumentálních vín. Několikaměsíční ležení v dubových či akátových sudech vínům dodává mohutné tělo a zvýrazňuje i jejich typickou odrůdovost. Pestrou paletu vůní podtrhuje harmonická a plná chuť. Jedinečná vína na pohled zaujmou už samotnou robustní lahví typu Heavy. Edice je limitována, vína jsou vyrobena vždy jen v počtu několika set kusů lahví. 

Víno jako dárek

Nejen konec roku a vánoční dárky pro vaše obchodní partnery, láhev kvalitního vína potěší při jakémkoliv jednání během celého roku. Přívlastkové víno z naší produkce potěší muže i ženy, firmy a živnostníci si navíc mohou tiché víno odečíst z daní. A to až do hodnoty 500,- Kč bez DPH za kus. Do této cenové kategorie se vejdou prakticky všechna naše vína. Stačí si jen vybrat z aktuální nabídky (viz Ceník).  Lahve i obaly (kartonové, nebo i ze dřeva) můžeme na přání označit logem firmy, vánočním či novoročním přáním, nebo třeba sloganem vaší společnosti. Cenovou kalkulaci na vyžádání rádi zašleme. 

Nezávazně poptat