Vína

Řada Standard


Matná černá etiketa s červenými akcenty a kovově stříbrným logem je ve spojení s charakteristickým tvarem lahví typu pistole typickým znakem naší standardní řady vín Vinařství LAHOFER. Mezi víny, vyráběnými metodou řízeného kvašení v nerezových tancích, by si měl vybrat skutečně každý. Zákazník tu najde prakticky všechny naše hlavní středoevropské odrůdy, které pocházejí z našich vlastních vinohradů. Všechna vína řady Standard jsou přívlastková, a to od kabinetních, přes pozdní sběry, výběry z hroznů až po výběry z bobulí a výběr z cibéb. Rovněž škála zbytkového cukru uspokojí prakticky každého: najdete tu velmi suchá vína až po přírodně sladké výběry.

Řada VOC


První apelační systém vytvořený v České republice v roce 2009 – VOC Znojmo – se za léta své existence stal synonymem stabilní, vysoké kvality vzešlé z toho nejlepšího, co znojemský vinařský region nabízí, a to ve třech tradičních odrůdách – Ryzlinku rýnském, Veltlínském zeleném, Sauvignonu a případně jejich cuvée. Aby se tato vína mohla pyšnit etiketou VOC Znojmo, musí nejprve projít náročným zatříděním. Pro konzumenta je pak emblém VOC snadno rozeznatelnou značkou usnadňující rozhodování při výběru a nákupu. Pokud se jednou zamilujete do kořenitých znojemských veltlínů, vyzrálých petrolejových ryňáků nebo příjemně ovocných sauvignonů, není nic snazšího než sáhnout po lahvích s medailí VOC Znojmo. Jejich prvotřídní kvalita je garantovaná bez ohledu na konkrétního producenta.

Řada Bubbles


Sekt Neuburské, Frizzante a Prosecco. Triumvirát nápojů, které ocení příznivci šumivých vín. Zatímco sekt vzniká tradiční metodou kvašení v lahvi z našich hroznů odrůdy Neuburské a to v kategorii Brut, je naopak perlivé růžové Frizzante plné lahodného zbytkového cukru. Výběr vín „s bublinami“ doplňuje originální italské Prosecco DOC, Extra Dry, které speciálně pro nás vyrábí italští vinaři z oblasti Veneto.

Řada Base


Lehčí vína postavená především na primární aromatice, většinou v přívlastku kabinet, ideálně doplňující nejrůznější typy pokrmů. Nejen pro tuto charakteristiku se vína řady Base stala oblíbená jak mezi profesionály v gastro segmentu, tak i mezi lidmi, kteří si k jídlu, připravenému s láskou doma, dají rádi vynikající víno s ideálním poměrem cena/výkon. Vína řady Base produkujeme v omezeném výběru odrůd, čtyři suchá bílá vína, polosladké růžové a suché červené, a to Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Veltlínské červené rané, Müller Thurgau, Svatovavřinecké rosé, André.

Řada LAHOFER. fr


Především pro doplnění sortimentu dovážíme od roku 2011 na výrobu převážně červených vín surovinu z jižní Francie z oblasti Languedoc. Polotovar v našem vinařském dvoře „doškoluje“ (technologicky upravuje) náš sklepmistr. Francouzská řada vín má svou vlastní, jasně identifikovatelnou etiketu, ze které je zřejmé, že se jedná právě o víno vyrobené z hroznů vypěstovaných ve Francii. Vína z francouzskou duší vyrábíme ve Vinařství LAHOFER z oblíbených odrůd Merlot, Syrah a Cabernet Sauvignon.  

První vína ročníku


Milovníci vín každoročně netrpělivě očekávají v době kolem svatého Martina první vína z nové sklizně. Naši LAHOFER a LAHOFERka jsou odpovědí na toto čekání. Adjustáž dvojice lehkých a svěžích vín je také odlehčeně mladistvá a každý rok přichází s novou etiketou. Do prodeje přicházejí tato vína na přelomu října a listopadu.
Naši mladí jsou:
LAHOFER: polosuché cuvée z odrůd Müller Thurgau a Muškát moravský
LAHOFERka: růžová a polosladká z odrůdy Svatovavřinecké

Řada WAVE

Řada WAVE je od roku 2020 novou výrobkovou řadou Vinařství LAHOFER inspirovaná "vlnou". Architektonickou vlnou nové budovy Vinařství LAHOFER, ale především: novou vlnou technologických možností. Přestěhováním do nových prostor se možnosti výroby podstatně rozšířily. Řada vín WAVE prezentuje vína vyrobená ve Vinařství LAHOFER do té doby nevyzkoušenými metodami. Prvním vínem nové řady WAVE je Tramín červený, ročník 2019, který samostatně vyrobili Lenka Havelková a Ondřej Kubic (YOUTH). Pro tramín atypickou barvu květu šípkové růže vtiskl tomuto vínu způsob výroby, především půldenní macerace na slupkách. Právě ty uvolnili do výsledného vína své barvivo. Mladí technologové Vinařství LAHOFER, Lenka a Ondřej, stvořili "rebelské" víno s bohatou chutí podtrženou krémovými až smetanovými podtóny. 

Špičkovým vínem řady WAVE je edice ART – polosuchá Pálava ročníku 2018 nazrávala 12 měsíců v sudu z akátového dřeva pocházejícího ze Znojemska. Jedinečné víno zaujme už samotnou robustností atypické lahve. Tóny sušené hrušky a akátového medu dominují šťavnaté a plné chuti doplněné o delikátní kořenitou nasládlost kardamomu a lahodnost kandovaného pomeranče. Vína limitované edice Pálava ART řady WAVE bylo vyrobeno pouhých 900 ks.

Víno jako dárek

Nejen konec roku a vánoční dárky pro vaše obchodní partnery, láhev kvalitního vína potěší při jakémkoliv jednání během celého roku. Přívlastkové víno z naší produkce potěší muže i ženy, firmy a živnostníci si navíc mohou tiché víno odečíst z daní. A to až do hodnoty 500,- Kč bez DPH za kus. Do této cenové kategorie se vejdou prakticky všechna naše vína. Stačí si jen vybrat z aktuální nabídky (viz Ceník).  Lahve i obaly (kartonové, nebo i ze dřeva) můžeme na přání označit logem firmy, vánočním či novoročním přáním, nebo třeba sloganem vaší společnosti. Cenovou kalkulaci na vyžádání rádi zašleme. 

Nezávazně poptat