Vína

Řada Standard


Matná černá etiketa s červenými akcenty a kovově stříbrným logem je ve spojení s charakteristickým tvarem lahví typu pistole typickým znakem naší standardní řady vín Vinařství LAHOFER. Mezi víny, vyráběnými metodou řízeného kvašení v nerezových tancích, by si měl vybrat skutečně každý. Zákazník tu najde prakticky všechny naše hlavní středoevropské odrůdy, které pocházejí z našich vlastních vinohradů. Všechna vína řady Standard jsou přívlastková, a to od kabinetních, přes pozdní sběry, výběry z hroznů až po výběry z bobulí a výběr z cibéb. Rovněž škála zbytkového cukru uspokojí prakticky každého: najdete tu velmi suchá vína až po přírodně sladké výběry.

Řada VOC


První apelační systém vytvořený v České republice v roce 2009 – VOC Znojmo – se za léta své existence stal synonymem stabilní, vysoké kvality vzešlé z toho nejlepšího, co znojemský vinařský region nabízí, a to ve třech tradičních odrůdách – Ryzlinku rýnském, Veltlínském zeleném, Sauvignonu a případně jejich cuvée. Aby se tato vína mohla pyšnit etiketou VOC Znojmo, musí nejprve projít náročným zatříděním. Pro konzumenta je pak emblém VOC snadno rozeznatelnou značkou usnadňující rozhodování při výběru a nákupu. Pokud se jednou zamilujete do kořenitých znojemských veltlínů, vyzrálých petrolejových ryňáků nebo příjemně ovocných sauvignonů, není nic snazšího než sáhnout po lahvích s medailí VOC Znojmo. Jejich prvotřídní kvalita je garantovaná bez ohledu na konkrétního producenta.

Řada Bubbles


Sekt Neuburské, Frizzante a Prosecco. Triumvirát nápojů, které ocení příznivci šumivých vín. Zatímco sekt vzniká tradiční metodou kvašení v lahvi z našich hroznů odrůdy Neuburské a to v kategorii Brut, je naopak perlivé růžové Frizzante plné lahodného zbytkového cukru. Výběr vín „s bublinami“ doplňuje originální italské Prosecco DOC, Extra Dry, které speciálně pro nás vyrábí italští vinaři z oblasti Veneto.

Řada Base


Lehčí vína postavená především na primární aromatice, většinou v přívlastku kabinet, ideálně doplňující nejrůznější typy pokrmů. Nejen pro tuto charakteristiku se vína řady Base stala oblíbená jak mezi profesionály v gastro segmentu, tak i mezi lidmi, kteří si k jídlu, připravenému s láskou doma, dají rádi vynikající víno s ideálním poměrem cena/výkon. Vína řady Base produkujeme v omezeném výběru odrůd, čtyři suchá bílá vína, polosladké růžové a suché červené, a to Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Veltlínské červené rané, Müller Thurgau, Svatovavřinecké rosé, André.

Řada LAHOFER. fr


Především pro doplnění sortimentu dovážíme od roku 2011 na výrobu převážně červených vín surovinu z jižní Francie z oblasti Languedoc. Polotovar v našem vinařském dvoře „doškoluje“ (technologicky upravuje) náš sklepmistr. Francouzská řada vín má svou vlastní, jasně identifikovatelnou etiketu, ze které je zřejmé, že se jedná právě o víno vyrobené z hroznů vypěstovaných ve Francii. Vína z francouzskou duší vyrábíme ve Vinařství LAHOFER z oblíbených odrůd Merlot, Syrah a Cabernet Sauvignon.  

Řada mladý / mladá


Milovníci vín každoročně netrpělivě očekávají v době kolem svatého Martina první vína z nové sklizně. Naši mladý LAHOFER a mladá LAHOFERka jsou odpovědí na toto čekání. Adjustáž dvojice lehkých a svěžích vín je také odlehčeně mladistvá a každý rok přichází s novou originální etiketou. Do prodeje přicházejí tato vína na přelomu října a listopadu.
Naši mladí jsou:
mladý LAHOFER: polosuché cuvée z odrůd Müller Thurgau a Muškát moravský
mladá LAHOFERka: růžová a polosladká z odrůdy Svatovavřinecké

Víno jako dárek

Nejen konec roku a vánoční dárky pro vaše obchodní partnery, láhev kvalitního vína potěší při jakémkoliv jednání během celého roku. Přívlastkové víno z naší produkce potěší muže i ženy, firmy a živnostníci si navíc mohou tiché víno odečíst z daní. A to až do hodnoty 500,- Kč bez DPH za kus. Do této cenové kategorie se vejdou prakticky všechna naše vína. Stačí si jen vybrat z aktuální nabídky (viz Ceník).  Lahve i obaly (kartonové, nebo i ze dřeva) můžeme na přání označit logem firmy, vánočním či novoročním přáním, nebo třeba sloganem vaší společnosti. Cenovou kalkulaci na vyžádání rádi zašleme. 

Nezávazně poptat